Шановні користувачі!

Ми зупиняємо підтримку сервісу [WOC] online. А з 1 червня 2024 року сервіс буде закрито. Якщо вам потрібна якась інформація, яка зараз опублікована чи зберігається тут, то ще є час її зберегти на інших носіях. Навчальні курси, які стосуються гри Світ Громад, 54 професій ХХІ століття та проекту На емоціях будуть перенесені на інші носії та платформи з відкритим доступом для всіх, хто має на них право.

Якщо у вас виникли додаткові запитання, звертайтесь будь ласка на е-пошту: game@woc.org.ua

Час виконання
60 хв
Складність
Навички, які прокачаєте
  • 0.16

4. Спеціаліст з імплантів мозку [5♠︎]

Контекст

Ласкаво просимо в майбутнє! Якщо ви мріяли в дитинстві стати телепатом, а дорослі завжди говорили, що це лише фантазії, тепер можете спокійно розбити їхні аргументи. Вже дуже скоро медики за допомогою мозкового імпланту даватимуть можливість мільйонам людей керувати своїм тілом силою думки.Це буле невеликий чіп розміром з монету або сірник, який вживлятимуть в головний мозок людини, і фактично буде виконувати його функції. Саме за допомогою цього пристрою мільйони людей із паралічем або іншими інвалідизуючими хворобами зможуть повернути своєму тілу здатність рухатися та нормально функціонувати.

У докладі «iHuman» дослідники із Лондонського королівського товариства прогнозують, що вже через 10-20 років технологія імплантів мозку стане частиною життя мільйонів людей. Зараз ця сфера нейромедицини лише розвивається, але зі стартом компанії Ілона Маска «Neuralink» вона отримала велику увагу публіки, а сам Маск планує протягом року розробити імплант, що дасть паралізованим людям можливість рухатися за допомогою управління комп’ютером силою думки. Нейромедицина ставить своєю пріоритетною задачею саме терапевтичну мету таких імплантів – стимулювати мозок пацієнтів із тяжкими захворюваннями. Вони допоможуть людям із епілепсією, хворобою Альцгеймера, будуть допоміжними пристроями для управління нейропротезами кінцівок та біонічними очима, а найбільш продвинуті імпланти мозку зможуть виконувати функцію самого людського мозку.

Нові девайси планують розвивати не тільки у сфері медицини, а й для покращення людської пам’яті, телепатичного спілкування на великій відстані, пришвидшення процесу навчання. Будемо чесними: людський мозок не ідеальний, особливо коли справа доходить до вивчення та обробки інформації, то чому чекати? В майбутньому ми зможемо вивчати нову мову за декілька днів і вираховувати складні статистики без допомоги будь-яких калькуляторів саме за допомогою мозкових імплантів, і великі компанії вже чекають кваліфікованих спеціалістів для такої роботи. «Neuralink» вже отримала більше $158 млн фінансування, а такі компанії як «Synchron» та «Paradromics» шукають спеціалістів у свої команди для реалізації багатомільйонних грантів, приймаючи людей навіть без досвіду роботи – можливо, їм потрібні саме ви та ваші ідеї?

Що потрібно знати

Імпланти мозку розробляються командою спеціалістів, до числа яких входять програмісти, розробники, інженери, статисти, медики та механіки. Ваші задачі можуть варіюватися залежно від спеціалізації: якщо ви медик, ви будете досліджувати та експериментувати з нейронами людського мозку, аби зрозуміти їх реакцію на імплант; будучи програмістом або девелопером, візьмете в роботу розробку програмного забезпечення та способів приєднання імпланту; якщо ж вас цікавить механіка або хірургія, ви будете безпосередньо займатися процесом вживлення імпланту, розбудовувати механіку процесу його приєднання до людського тіла.

Спеціаліст з імплантів мозку залежно від своєї спеціалізації буде досліджувати та розробляти такі імпланти, займатися їх конструкцією та дизайном, експериментувати з їхнім вживленням та використанням. Вашою задачею буде не просто створення, а й реалізація проекту: така технологія має бути гнучкою у використанні, щоб люди з інвалідністю могли максимально швидко та безболісно до неї адаптуватися.

Що потрібно вміти

Звичайно, зараз технології мозкових імплантів знаходяться в стадії розробки, тому ці спеціалісти мають також мати неабиякий науковий авантюризм. Якщо у вас живе щира цікавість до механізмів роботи людського мозку, цього найменш дослідженого але найважливішого органу нашого тіла, ця професія стане для вас не роботою, а справжнім хобі. Важливо також бути командним гравцем – разом з вами буде працювати велика кількість висококласних спеціалістів, з кожним із яких для успіху проекту треба буде тісно взаємодіяти.

Для входження в професію потрібна вища освіта з інженерії, медицини або технологій. Отримати таку освіту можна в Україні в національних університетах; якщо ж вас цікавить навчання за кордоном, радимо обрати США або Великобританію, де нейротехнології розвиваються найшвидше: неврологія в Університеті Сассекса або Університеті Центрального Ланкаширу, когнітивна неврологія в Університеті Суонсі (Уельс) або Університеті Арізони, когнітивна та біхевіоральна неврологія в Університеті Колорадо тощо. Також можна пройти онлайн-курси  в американських компаніях та університетах: https://ua.sainte-anastasie.org/articles/neurociencias/12-cursos-de-neurociencias-gratis-y-online.html.