Про нас

Світ Громад [2.0] - інструмент імпакт-інвестування.

👉 Контекст

За 5 робочих днів березня 2020 року (9-13 березня) українцями було викуплено 2,1 мільярда доларів на валютному ринку, з них 0,3 мільярда фізичними особами.

Обсяг надходження валюти від заробітчан у 2019 році склав рекордні 14 мільярдів доларів (ця цифра продовжила зростати навіть у перший місяць картантину).

Для порівняння, обсяг прямих іноземних інвестицій за увесь 2019 рік - 2,53 мільярда.

За твердженнями макроекономістів та економічних істориків, практично всі сучасні економіки у світі (окрім Польщі) розвинулись першочергово за рахунок внутрішніх інвестицій та раціонального використання власних ресурсів.

Пандемія показала, що навіть у глобальному світі кожна країна залишається сам на сам зі своїми проблемами, тому не варто розраховувати на суттєві зовнішні вливання.

В Україні відсутня широка практика розвитку та використання внутрішніх фінансових інструментів, які б дозволяли акумулювати та вигідно розміщувати кошти громадян чи громад.

👉 Гіпотеза

За таких умов, місцеві бюджети, через програми розвитку підприємництва, могли б стати драйверами інвестування у розвиток малого місцевого бізнесу.

Якщо громада, в особі місцевої влади, готова (вміє) інвестувати у власний розвиток - можна розраховувати на розробку та прийняття таких ефективних місцевих щорічних програм.

👉 Рішення

Ігрова он-лайн платформа Світ Громад - це ігровий симулятор громади, який через регулярне повторення формує ефективні звички (ігровий ритм дозволить “проживати” 1 місяць за 1 день). Наприклад, може допомогти набути звичку раціонально використовувати ресурси бюджетів розвитку своїх громад на нарощення доходів, замість проїдання.

👉 Як це працює

Базовий сценарій - місцева влада готова вчитись і працювати.

  1. Інвестор оплачує (наприклад) 100 річних преміум-підписок для представників цільової громади та примірник гри Світ Громад для підготовки локального ментора (майстра гри).
  2. Підбираються та залучаються у гру ментор та 100 представників цільової громади (молодь, підприємливі громадяни, активісти, місцеві депутати та чиновники, діаспора тощо).
  3. Гравці грають у симуляцію власної громади, проводять виборчі кампанії, засновують ігрові бізнеси, розробляють та тестують різні розвиткові проекти, які згодом можна буде імплементувати в реальності.
  4. Місцеві депутати залучені в ігровий процес, усвідомлюють логіку інвестування в місцеву економіку і на ігрових моделях наглядно можуть виміряти майбутній ефект.
  5. Громада спільно розробляє програму розвитку підприємництва, соціальних послуг тощо.

👉 Контакти

game@worldofcommunities.org
(099) 776 5551

Світ Громад, ТОВ
43000, м.Луцьк, вул.Дубнівська, 12/31.