Шановні користувачі!

Ми зупиняємо підтримку сервісу [WOC] online. А з 1 червня 2024 року сервіс буде закрито. Якщо вам потрібна якась інформація, яка зараз опублікована чи зберігається тут, то ще є час її зберегти на інших носіях. Навчальні курси, які стосуються гри Світ Громад, 54 професій ХХІ століття та проекту На емоціях будуть перенесені на інші носії та платформи з відкритим доступом для всіх, хто має на них право.

Якщо у вас виникли додаткові запитання, звертайтесь будь ласка на е-пошту: game@woc.org.ua

Час виконання
60 хв
Складність
Навички, які прокачаєте
  • 0.16

41. Менеджер інвестицій в талановитих людей [3♡]

Контекст

Як вважаєте, що є найголовнішим для успіху компанії? Ідеї, фінанси, зв’язки, а може натхнення та мотивація працівників? Будь-який досвідчений рекрутер знає, що найбільш цінним ресурсом в будь-якому бізнесі є люди – часто це так і називають, «людський капітал». На початку 20 століття акцент ставився на робочу силу та кількість робочих рук, однак в сучасному світі крос-функціоналу, успіх компанії напряму залежить від задоволеності та якості життя працівників. Ми вже визнали, що люди – найвища цінність, і що все таки є працівники, яких неможливо замінити. В еру цифровізації та штучного інтелекту людські ресурси цінуються набагато вище, ніж раніше, і той самий «людський капітал» – найбільш прибутковий актив будь-якої компанії. Інвестиціями та забезпеченням кращих із найкращих займатиметься менеджер з інвестицій в талановитих людей.

За даними опитування LinkedIn, в 2021 році більше половини HR-команд роблять акцент на корпоративних інвестиціях в таланти компанії. Така стратегія допомагає підвищити статус бренду, утримати амбіційних та перспективних працівників, знизити відсоток людей, які звільняються (за даними LinkedIn, 94% співробітників стверджують, що вони не звільнилися б з компанії, якби керівництво інвестувало в їх розвиток), та значно прокращити доходи компанії. За даними дослідження Harvard Bussiness Review, коли компанії дають співробітникам можливість розвиватися, вони, як правило, відповідають більш високими показниками залучення і кращої результативністю.

Однак творча особистість – це лише основа. Запорукою реалізації її потенціалу є розвинена інфраструктура та сприяння саморозвитку. 

Що потрібно знати

Менеджер інвестицій в талановитих людей займається формуванням бази із найкращих спеціалістів з ключовими компетенціями для різних організацій та компаній. Він збирає інформацію про талановитих студентів, спеціалістів, фрілансерів, аналізує їх портфоліо та потенціал розвитку в конкретній організації чи компанії і пропонує рішення з інвестицій в освіту цих талановитих людей. 

Головною метою такого спеціаліста є максимальне розкриття потенціалу до реалізації талановитих людей з урахуванням інтересів компанії чи організації. Для цього він розробляє та контролює освітні й кар’єрні програми, максимізує фінансову винагороду для талановитих людей та звітує про витрачені інвестиції. Також такі менеджери управлятимуть інвестиціями в благополуччя та розвиток вже наявних у компанії чи бізнесі працівників та допомагати їм реалізовувати свій потенціал. Менеджери інвестицій в талановитих людей зможуть працювати в навчальних закладах, приватних та державних компаніях, командах рекрутерів, в командах стартапів та бізнес-проектів тощо, або ж працювати приватно, укладаючи тимчасові договори з рекрутерами різних компаній.

До щоденних обов’язків такого спеціаліста входять пошук талановитих людей на різних веб-сайтах та порталах, проведення співбесіди або тестування, організація навчання чи тренінгів, пошук найбільш вдалих можливостей інвестицій у їхні навички та навчання, створення системи мотивації та фінансового винагородження тощо. Така професія стане наступником сучасних HR-менеджерів, однак замість шукати «готових» геніїв, ви станете ментором і розвиватимете тих, хто має найсильніший потенціал. 

Що потрібно вміти

Для входження у професію вам знадобиться вища освіта з менеджменту, бізнес-консультування, бізнес-тренінгів, менеджменту персоналу, HR-аналітики або суміжних спеціальностей. Отримати вищу освіту із цих напрямів ви можете в в більшості університетів України, найкращими з яких є Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Львівський національний університет імені Івана Франка, Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна, Києво-Могилянська академія, Одеський державний університет імені І. І. Мечникова, Сумський державний університет тощо. Для вступу вам знадобляться сертифікати ЗНО з української мови і  літератури, математики та іноземної мови / історії України / біології / географії / фізики / хімії.

Менеджер інвестицій у талановитих людей має глибоко знатися із соціології, психології та основ ринкової економіки. Така професія вимагає високих навичок комунікації, вміння домовлятися та вести перемовини. Аби стати першокласним спеціалістом, ви маєте бути лідером та організатором, людиною, яка любить бачити результати своєї роботи та направляти інших до успіху. Ця робота має багато простору для креативу та творчості, адже саме ви обиратимете найяскравіших представників різних галузей та шукати можливості їх розвитку.