Шановні користувачі!

Ми зупиняємо підтримку сервісу [WOC] online. А з 1 червня 2024 року сервіс буде закрито. Якщо вам потрібна якась інформація, яка зараз опублікована чи зберігається тут, то ще є час її зберегти на інших носіях. Навчальні курси, які стосуються гри Світ Громад, 54 професій ХХІ століття та проекту На емоціях будуть перенесені на інші носії та платформи з відкритим доступом для всіх, хто має на них право.

Якщо у вас виникли додаткові запитання, звертайтесь будь ласка на е-пошту: game@woc.org.ua

Час виконання
60 хв
Складність
Навички, які прокачаєте
  • 0.16

30. Дизайнер переносних енергопристроїв [5♢]

Контекст

Проблема обмеженості горючих корисних копалин хвилює дослідників уже не перший рік. Для вирішення цього питання проводиться величезна робота над створенням альтернативних джерел енергії – і мова не тільки про давно відомі вітряки та сонячні батареї. Енергію можуть виробляти людські кроки, тепло людського тіла, вулкани, навіть під час розмови по телефону ми продукуємо велику кількість енергії. Питання лише в тому, як її правильно використовувати. Японська компанія East Japan Railway вже винайшла способи отримувати енергію із турнікетів на залізничних станціях, у Гамбургу деякі будинки вкриті водоростями, що забезпечують енергію для опалення, а у Великобританії «лежачі поліцейські» навчилися брати енергію із проїжджаючих по них автомобілях. А як щодо переносних пристроїв генерації енергії?

Згідно звітам ООН, сьогодні задачі, пов’язані із використанням відновлювальних джерел енергії, ставлять перед собою на офіційному рівні 164 країни, тоді як у 2005 році таких країн було всього 43. В той самий час, в 2015 році ціни на сонячні батареї знизилися на 75-80% порівняно із цінами кінця 2009 року. Ринок відновлюваної енергетики наразі переживає стрімке зростання. Виробництво джерел відновлювальної енергії може на рівних конкурувати з горючими корисними копалинами завдяки меншим витратам на обладнання та ефективність сучасних технологій, а враховуючи шкоду, що наноситься людському здоров'ю при спалюванні корисних копалин для виробництва енергії, воно зовсім скоро стане передовим представником ринку виробництва енергії. Щоб зменшити викиди СО2 та зупинити локальне забруднення повітря, ми повинні перейти на використання низьковуглецевих джерел відновлюваної енергії.Згідно прогнозів Міжнародного енергетичного агентства, в 2040 році 45% тільки електроенергії отримуватиметься із джерел відновлювальної енергії, тож цей ринок зростатиме. Однак, станом на 2017 рік, відновлювальні джерела енергії в Україні становили лише 6,67% від енергоспоживання в країні, тому нам необхідні нові рішення в даній області. Наша країна має вигідне географічне розташування на перехресті торговельних шляхів Європи та Азії, сприятливий клімат та достатню кількість земельних ділянок, тому при правильному використанні наявних можливостей Україна може стати однієї із лідерів на ринку відновлювальної енергетики. Хочете стати частиною нового майбутнього, де кожен зможе виробляти енергію? Тоді пропонуємо вам увійти в одну із найбільш екологічних професій майбутнього, і почати проектувати переносні енергопристрої.

Що потрібно знати

Дизайнер переносних енергопристроїв займається створенням різної портативної продукції для індивідуального використання, що доповнена пристроєм генерації енергії. Це можуть бути абсолютно будь-які аксесуари та предмети щоденного вжитку: взуття, гаманці, ручки, верхній одяг. Ця професія поєднує в собі професійні області мікрогенерації енергії та промислового дизайну, тому такий спеціаліст має володіти обома сферами діяльності для ефективної адаптації для масового ринку. Дизайнер переносних енергопристроїв також займатиметься розробкою найбільш оптимальної для використання продукції, аби споживачам було зручно та приємно користуватися нею в повсякденному житті.

Що потрібно вміти

Для входження у професію вам знадобляться знання у сфері промислового дизайну та технологій художньої обробки матеріалів. Отримати таку спеціалізацію ви можете в університетах України, найкращими з яких у даній області є Київський державний інститут декоративно-прикладного мистецтва і дизайну ім. Бойчука, Київський національний університет будівництва та архітектури, Львівська національна академія мистецтв, Харківська державна академія дизайну і мистецтв, Одеська політехніка. Також напрям промислового дизайну дуже популярний в університетах Європи: Університет Марії Кюрі-Склодовської в Любліні, Європейський Університет ім. Юзефа Тішнера тощо.

Також ви можете пройти онлайн-курси із промислового дизайну на платформах ITEA LVIV, української академії дизайну CREATIVE, веб-сайті Platfor.ma тощо.

Дизайнеру переносних енергопристроїв важливо бути компетентним, допитливим та креативним. Ви маєте володіти і творчим, і технічним складом розуму, а також пам’ятати, що ваша робота завжди командна, тому важливо мати хороші комунікативні навички.