Шановні користувачі!

Ми зупиняємо підтримку сервісу [WOC] online. А з 1 червня 2024 року сервіс буде закрито. Якщо вам потрібна якась інформація, яка зараз опублікована чи зберігається тут, то ще є час її зберегти на інших носіях. Навчальні курси, які стосуються гри Світ Громад, 54 професій ХХІ століття та проекту На емоціях будуть перенесені на інші носії та платформи з відкритим доступом для всіх, хто має на них право.

Якщо у вас виникли додаткові запитання, звертайтесь будь ласка на е-пошту: game@woc.org.ua

Час виконання
60 хв
Складність
Навички, які прокачаєте
  • 0.16

26. Інженер безпілотної авіації [A♣︎]

Контекст

За часи пандемії COVID-19 безпілотні літальні апарати відіграли важливу роль, допомагаючи в медицині: постачанні продуктів та допомоги, моніторингу соціальної дистанції тощо. Саме тоді про цю технологію дізналися мільйони людей, і її почали розглядати як окрему галузь, спроможну конкурувати з автомобільною та авіаційною індустріями. Спочатку це були просто дорогі іграши для відеозйомок та малодистантного транспортування – сьогодні безпілотні літальні апарати використовуються в логістиці, медицині, геодезії, і зустріти їх можна практично в будь-якій галузі. Наприклад, при рятуванні Нотр-Даму при пожежі 2019 року, за даними Asia Times дрони відіграли ключову роль при картуванні уламків стелі, що були спричинені вогнем, і саме це врятувало фотографів від загибелі. Згідно даних блогу Всесвітнього економічного форуму, американська компанія з виробництва безпілотних літальних апаратів Zipline використовує свою продукцію для підтримки боротьби з коронавірусом в Африці та в багатьох інших гуманітарних цілях. Як ми можемо бачити, дрони вже давно відіграють важливу соціальну роль – саме ця їх можливість зробила їх предметом дискусії про розвиток технології безпілотників.

За оцінками, до 2025 року ринок безпілотних літальних апаратів складатиме $5 млрд. Згідно прогнозу The Economist, обсяг ринку промислових дронів може досягти $10 млрд до 2023 року. Функціонал безпілотників майже необмежений: проектування участків, контроль периметрів територій, допомога в пошуково-рятувальних роботах, координація дій при пожежах та природних катастрофах, контроль температури на об’єкті, контроль рівню радіації тощо. В Україні Державною прикордонною службою вже проводяться навчання операторів безпілотних літальних апаратів для охорони державного кордону, а компанія DroneUA вже виготовляє так звані «агродрони» - пристрої для створення ортофотопланів полів, аналізу динаміки та стану посівів, контролю периметра поля тощо. В одному тільки Києві згідно статистиці Kyiv Challenge за червень 2020 року в 4-х районах міста виявлено 3734 особистих та промислових дронів, кожен із яких було зафіксовано 4,26 разів. Безпілотники – це майбутнє воєнної та промислової техніки, тож пропонуємо вам увійти в одну із найбільш затребуваних інженерних професій майбутнього – інженера безпілотної авіації.  

Що потрібно знати

Інженер безпілотної авіації займається програмуванням інтерфейсу та технологічного пакету для управління безпілотними літальними апаратами, відповідає за програмування та роботу систем забезпечення, навігації та безпеки безпілотних літальних апаратів. Він проводить розробку та глибоку модернізацію комплексу безпілотних літальних апаратів, підбирає необхідні комплектуючі деталі, визначає концепції апарату, супроводжує розробки та участь у розробках на всіх етапах (від ідеї до тестування та вводу в експлуатацію).

Що потрібно вміти

Для входження у професію необхідна інженерна або технічна освіта. В Національному авіаційному університеті в м. Києві вже є спеціальність «безпілотні авіаційні комплекси». Також отримати професію інженера повітряного транспорту можна в Київському авіаційному технікумі, Одеській морській академії, Київському політехнічному інституті, Національному транспортному університеті, Харківському авіаційному інституті, Запорізькій політехніці тощо. Аби ближче познайомитися із принципом роботи безпілотних літальних апаратів, ви можете пройти курси з управління безпілотником на базі українського порталу Drone.ua, а в академії DJI, що пропонує онлайн-навчання та очні курси у Києві, Львові та Одесі, ви можете навчитися професійно керувати квадрокоптером.

Аби стати інженером безпілотників, треба також володіти знаннями з машинобудування, математики та основ 3D-друку. Якщо ви ще вагаєтеся щодо вибору цієї професії для себе, рекомендуємо розпочати із курсів з робототехніки: Мала Комп’ютерна Академія «ШАГ», школа робототехніки «Robot School», «Robocode» тощо. При ДНУ в Дніпрі та КПІ в Києві діє Noosphere Engineering School – серія лабораторій, куди ви можете прийти з ідеєю робототехнічного проекту та розробити його під керівництвом менторів.