Шановні користувачі!

Ми зупиняємо підтримку сервісу [WOC] online. А з 1 червня 2024 року сервіс буде закрито. Якщо вам потрібна якась інформація, яка зараз опублікована чи зберігається тут, то ще є час її зберегти на інших носіях. Навчальні курси, які стосуються гри Світ Громад, 54 професій ХХІ століття та проекту На емоціях будуть перенесені на інші носії та платформи з відкритим доступом для всіх, хто має на них право.

Якщо у вас виникли додаткові запитання, звертайтесь будь ласка на е-пошту: game@woc.org.ua

Час виконання
60 хв
Складність
Навички, які прокачаєте
  • 0.16

24. Інженер з 3D-друку харчових продуктів [Q♣︎]

Контекст

Дослідження показують: якщо народжуваність на нашій планеті не піде спад, то в 2100 році населення Землі може скласти 22 мільярди людей. Через урбанізацію, зростання кількості людей та нераціональне використання ресурсів слабо розвинуті країни не здатні забезпечити населення належною кількістю та якістю продуктів харчування. Насправді ж, задача забезпечення населення продуктами харчування має давні корені, і дефіцит продуктів супроводжував людство протягом усієї історії, однак зараз із розвитком технологій з'явився новий ефективний спосіб нарешті справитися із цією проблемою – друкувати харчові продукти за допомогою адитивних та лазерних технологій.

3D-друк дозволяє ставити сміливі експерименти в архітектурі, медицині, ювелірній справі, поліграфії, рекламній та сувенірній продукції тощо. Ще в 2010-х роках цей ринок вважався нішевим (в 2011 у всьому світі було продано 23 тисячі 3D-принтерів), а вже зараз у щорічних оглядах фінансових аналітиків наводяться дані про стрімке зростання цієї індустрії.

Прогнози Wohlers Associates Inc. передбачають, що до 2024 року індустрія 3D-друку зросте до $35,6 млрд – в 3,6 разів більше, ніж у 2018. Згідно результатів дослідження компанії Hewlett-Packard 2021-го року, 91% представників індустрії промислового 3D-друку хотіли б або планують запропонувати своїм клієнтам виробництво продукції за допомогою 3D-друку. Це дослідження (HP Digital Manufacturing Trends Report) вказує, що ландшафт промислового виробництва змінюватиметься, і основними трендами стануть персоналізовані товари та розробка «матеріалів майбутнього». Компанія IBSIWorld оцінює індустрію 3D-друку як один із десяти найбільш перспективних та динамічно зростаючих ринків світу – разом із виготовленням фармацевтичних дженериків, сонячних батарей, розробкою ігр для соціальних мережей та продукції зелених технологій.

За прогнозами Research and Markets, світова індустрія 3D-друку харчових продуктів в середньому збільшується на 16,1% і до 2025 року складу $1 млрд. Це надзвичайно перспективна сфера виробництва: 3D-друк дозволяє значно економити ресурси, скорочувати відходи, виробляти великі об’єми їжі та скоротити негативний вплив продовольчої промисловості на екологічну систему планети. 3D-друк харчових продуктів може виробляти шоколад, макарони, цукор і навіть більше продуктів: можливості практично безмежні. Пропонуємо вам увійти в найбільш кулінарну професію технічного майбутнього: інженера з 3D-друку харчових продуктів.

Що потрібно знати

Інженер з 3D-друку харчових продуктів приноситиме суспільству соціальну та технологічну користь. Він забезпечує повний контроль над виконанням 3D-друку, проектує 3D-моделі харчових продуктів, підбирає необхідні матеріали, розраховує всі ризики та можливі витрати, а потім виконує сам друк. Такий спеціаліст також досліджує матеріали для 3D-друку, проводить їх тестування. Обов'язки такого інженера також залежатимуть від місця роботи, тому він має бути широкопрофільним спеціалістом, готовим в будь-який момент освоїти нові технології та примінити їх на практиці. Також інженер з 3D-друку оптимізує робочі процеси, направлені на здешевлення та прискорення процесу друку харчових продуктів.

Що потрібно вміти

Для входження у професію необхідно мати знання з програмування, технологій, біології та хімії. Для роботи у сфері адитивних технологій необхідно мати перш за все технічну освіту, плюсом стане відвідування ІТ-курсів, лекцій з моделювання. В Київському університеті імені Бориса Грінченка введення освітнього курсу з технологій 3D-друку поки що в знаходиться в стадії розробки, а тим часом ви можете отримати профільну інженерно-технічну освіту в професійно-технічних училищах України. Також ви можете отримати вищу освіту інженера-конструктора або інженера-технолога в Київському політехнічному інституті, Львівькій політехніці, Харківському політехнічному інституті, Аерокосмічному університеті харкова, Національному авіаційному університеті, склавши ЗНО з української мови та літератури, математики та історії України або іноземної мови. Також для підвищення кваліфікації у сфері саме 3D-друку ви можете пройти онлайн-курси з 3D-моделювання на базах платформ Fabricator, Startup-Academy, Ultimaker тощо. В Харківському політехнічному інституті також відкритий для відвідування курс із моделювання та друку тривимірних об’єктів при STEM-лабораторії “Science is Fun!”

Інженер з 3D-друку має вивчати та обробляти велику кількість професійної інформації, тому він повинен бути ерудованою людиною з чудовою пам'яттю. В характері цього фахівця має бути відповідальність, допитливість, критичне мислення. Оскільки більша частина інструкцій, книг і технічної документації поки створюється переважно на іноземних мовах, необхідно також володіти англійською мовою на середньому або вищому рівні.