Шановні користувачі!

Ми зупиняємо підтримку сервісу [WOC] online. А з 1 червня 2024 року сервіс буде закрито. Якщо вам потрібна якась інформація, яка зараз опублікована чи зберігається тут, то ще є час її зберегти на інших носіях. Навчальні курси, які стосуються гри Світ Громад, 54 професій ХХІ століття та проекту На емоціях будуть перенесені на інші носії та платформи з відкритим доступом для всіх, хто має на них право.

Якщо у вас виникли додаткові запитання, звертайтесь будь ласка на е-пошту: game@woc.org.ua

Час виконання
60 хв
Складність
Навички, які прокачаєте
  • 0.16
Поради до виконання завдання

Якщо обрана вами навчальна тема викладається у вашому навчальному закладі, можете проконсультуватися із викладачем. Поцікавтеся у нього, чи допоможе розроблений вами віртуальний світ у навчальному процесі, які теми найскладніше даються учням, як віртуальний світ може допомогти у практичному навчанні тощо. Зауваження та поради свого викладача додайте до своєї концепції як думку незалежного експерта.

48. Дизайнер віртуальних світів [10♡]

Контекст

Фантасти вже давно використовують у своїх творах тему паралельних та віртуальних світів, які співіснують разом із нашим. Однак, науковці та технологи змогли перенести сміливу ідею віртуальних вимірів на практику та запропонувати цілком реальне рішення: входити до віртуальної або доповненої реальності за допомогою сучасних технологій. Віртуальна реальність – це створений технічними засобами окремий світ, що передається людині через зір, нюх, слух тощо, і який імітує реальність через синтез віртуальних властивостей в реальному часі.

Найпоширенішими засобами занурення у віртуальну реальність є спеціальні шоломи та окуляри, які одягаються на голову людини. Прикріплені до корпусу гіроскоп та акселерометр слідкують за рухами голови та передають дані до системи, яка змінює картинку на 3D-дисплеї. Однак така технологія – тільки початок, і вже зовсім скоро ми зможемо користуватися новими інноваціями: подорожувати, не виходячи із дому, відвідувати лікаря в віртуальних медичних закладах, навчатися та працювати тощо.

Мортон Хейліг ще в 1962 році створив перший у світі віртуальний стимулятор «Сенсорама», однак його винахід не викликав захвату в інвесторів і вченому довелося призупинити розробки – апарат нагадував величезний ігровий автомат і мав доволі обмежений функціонал. Сьогодні ж ситуація діаметрально протилежна: технології віртуальної та доповненої реальності показали безпрецедентне зростання в 2020 році. Комерційне використання цих технологій значно підвищується після початку пандемії коронавірусу завдяки таки лідерам ринку як Microsoft, Apple, Google, Facebook та Amazon.Згідно даних AR Insider, світовий ринок VR-технологій вже нараховує 58,9 млн користувачів, і цей ринок продовжує зростати. Research and Markets у своїй доповіді оцінили зростання глобальних витрат на імерсивні технології до 1,274,4 млрд доларів при середньому темпі зростання 42,9% на рік, і це показує, що доповнена та віртуальна реальність гратимуть ключову роль у нашому житті в майбутньому. За прогнозами дослідників, обсяг світового ринку технологій доповненої реальності до 2026 року буде вимірюватися 85,47 млрд доларів. Ринок технологій VR шукає нових спеціалістів: програмістів, інженерів, розробників, проектувальників, тож пропонуємо вам стати тим, хто зробить віртуальну реальність не просто функціональною, а й красивою, а також поєднуватиме науку та естетику – дизайнером віртуальних світів.

Що потрібно знати

Дизайнер віртуальних світів – це спеціаліст зі створення змодельованих світів, в які люди зможуть заходити за допомогою VR-окулярів.ю шоломів та інших засобів. Такий дизайнер відповідає за естетичні візуальні рішення віртуальних світів: розробляє стильову концепцію та ергономіку, розробляє логістичне проектування та макети віртуальних світів, продумує колірну гаму та спектр запахів, розташування блоків та функціональних частин, обирає шрифти, відповідає за фірмовий стиль віртуального світу, продумує навігацію по ньому тощо. Одним словом, цей спеціаліст відповідає за естетичне і  сенсорне оформлення віртуальних світів та поєднує зовнішній вигляд із технічним функціоналом.

Дизайнер віртуальних світів може працювати на себе як незалежний спеціаліст, в дизайн-студіях, компаніях, які розробляють VR-продукцію, технічних корпораціях.

Що потрібно вміти

Оскільки професія дизайнера віртуальних світів ще дуже молода та динамічна, в Україні або Європі ще немає університетів, де можна було б отримати освіту з цього напряму. Натомість, ви можете отримати базову освіту з мультимедійного дизайну (наприклад, в Харківській державній академії дизайну та мистецтв) та продовжити навчання поза межами традиційної освіти. Також ви можете отримати освіту у сфері промислового дизайну у Київському державному інституті декоративно-прикладного мистецтва і дизайну ім. Бойчука, Київському національному університеті будівництва та архітектури, Львівській національній академії мистецтв, Харківській державній академії дизайну і мистецтв, Одеській політехніці тощо. У закордонних ВНЗ спеціальність дизайнера віртуальних світів на даний час можна отримати на бакалавраті Айдахського університету (США) та магістратурі Хемніцького технічного університету (Німеччина).

Натомість, онлайн-курсів та програм з дизайну віртуальних світів існує дуже багато: дизайн розробки віртуальних світів для мобільних додатків на платформі Coursera, введення в доповнену реальність на ARCode, підписка на щоденну розсилку завдань AR та VR від GeekForge, VFX та основи теорії віртуальної реальності на Skillshare, керівництво з індустрії віртуальної реальності на Amazon тощо. Брати участь у цих курсах та програмах ви можете навіть без спеціальної освіти, і великим плюсом для вас стане знання англійської мови – сфера віртуальної реальності наразі найбільш динамічно розвивається в США, тому саме там роблять найбільше навчального контенту. Ви можете почати з відеокурсів та щоденних завдань від GeekForge, і в процесі визначити, чи подобається вам такий професійний шлях.

Якщо ви вирішите стати дизайнером віртуальних світів, ви отримаєте багато переваг цієї творчої та технічної професії: можливість реалізовувати різнопланові проекти, розкривати творчу сторону своєї особистості, використовуючи науково-технічний прогрес, достатньо заробляти та працювати на інтереси суспільства майбутнього. Така професія підійде тим, хто цікавиться дизайном та сучасними технологіями.