Шановні користувачі!

Ми зупиняємо підтримку сервісу [WOC] online. А з 1 червня 2024 року сервіс буде закрито. Якщо вам потрібна якась інформація, яка зараз опублікована чи зберігається тут, то ще є час її зберегти на інших носіях. Навчальні курси, які стосуються гри Світ Громад, 54 професій ХХІ століття та проекту На емоціях будуть перенесені на інші носії та платформи з відкритим доступом для всіх, хто має на них право.

Якщо у вас виникли додаткові запитання, звертайтесь будь ласка на е-пошту: game@woc.org.ua

Summer Youth Acceleration Programme

Summer Youth Acceleration Programme

!УВАГА! Курс доступний тільки для учасників Summer Youth Acceleration Programme Summer Youth Acceleration Programme - це літня програма для амбітної молоді — школярів, студентів, працівників органів самоврядування, підприємців, активістів та небайдужих громадян — Донецької, Запорізької та Луганської областей. Впродовж проходження курсу гарантуємо для Вас місяць онлайн- та офлайн- гейміфікованого навчання, саморефлексії, дослідження себе та свого оточення. Використайте літо, щоб прокачати себе, середовище та творити якісний двіж у своєму селі/місті. Програма Summer Youth Acceleration Programme є частиною проєкту «Молодіжний кластер у громаді: гейміфікована акселераційна програма для пошуку та залучення молоді в життя своєї громади», що реалізується ГО «Інститут політико-інформаційних досліджень», у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу.
Час виконання усіх завдань
672:00
Завдань в курсі
13
Складність
Навички, які прокачаєте
  • Комунікативна
  • Професійна
  • Проектна
  • Фінансова

Про що цей курс

!УВАГА! Курс доступний тільки для учасників Summer Youth Acceleration Programme

Summer Youth Acceleration Programme - це літня програма для амбітної молоді — школярів, студентів, працівників органів самоврядування, підприємців, активістів та небайдужих громадян — Донецької, Запорізької та Луганської областей.

Впродовж проходження курсу гарантуємо для Вас місяць онлайн- та офлайн- гейміфікованого навчання, саморефлексії, дослідження себе та свого оточення.

Використайте літо, щоб прокачати себе, середовище та творити якісний двіж у своєму селі/місті.

Програма Summer Youth Acceleration Programme є частиною проєкту «Молодіжний кластер у громаді: гейміфікована акселераційна програма для пошуку та залучення молоді в життя своєї громади», що реалізується ГО «Інститут політико-інформаційних досліджень», у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Завдання
Нове
48:00
0.16
Хеееей!  Прямо сьогодні розпочинається твій челендж у Summer Youth Acceleration Programme. Кожне завдання вестиме тебе до кінцевої мети — створення та упаковки разом зі своєю командою ідеї покращення твоєї громади. Це відбудеться шляхом написання драфту проекту, щоб потім довершити його й подати на розгляд для фінансування ПРООН.  Якщо ти потрапив/ла сюди, це значить, що твоя акселерація вже розпочалася: тобі вдалося зібратися з командою однодумців і пройти всі відбіркові етапи! Ми тебе із цим вітаємо і хочемо попередити: далі буде тільки цікавіше. Тож не знижуй обертів - і скоріше виконуй перше завдання! У чому його суть? Не важливо, наскільки довго ви знайомі з людиною. Спільні справи чи обговорення якихось незвичних тем завжди допомагають розкрити іншого з нової сторони.  У цьому завданні ми пропонуємо вам зібратися разом із командою (якщо це можливо) й подивитися один із запропонованих фільмів. Ці фільми підібрані розробниками програми. Кожен із них наштовхує на роздуми й може стати початком цікавої дискусії. 
Нове
48:00
0.02
0.02
0.02
0.02
Ставлення до “незручних тем” у суспільстві визначає рівень його розвиненості, цивілізованості.  Однією з тем, про які не прийнято говорити, але яка стосується кожного, є вбиральні.  Їх стан у приміщеннях, де люди навчаються/ працюють дуже чітко говорить про повагу або її відсутність до тих, хто ними користується. Про що свідчить, наприклад, відсутність кабінок або хоча б перегородок? Про неповагу до особистого простору.  Бувають і випадки, коли туалетів у приміщеннях взагалі немає, і учні/працівники мають задовольняти елементарні потреби в іншому місці.    За останні рік-два тема вбиралень (у тому числі громадських, тобто вуличних) набирає популярності. Про це починають говорити — і це вже добре, бо якщо є проблема, то можна шукати шляхи її вирішення, щоб покращити життя.    Тому й ми вирішили підняти це питання тут, у челенджі для молоді, яка прагне змін, покращень. Бо все починається із простих речей, елементарної поваги та уваги до інших і до себе. 
Нове
48:00
0.08
0.08
Саме час познайомитися зі своєю громадою. Місцем, де ви живете. Контекстом.  Ми часто говоримо про привабливість громади, коли згадуємо про туристів. Але хіба місто/село не має в першу чергу бути комфортним/цікавим для тих, хто в ньому живе?  Ми переконані, що всюди можна знайти те, за що варто любити якусь конкретну громаду. І йдеться не лише про пам’ятки, збудовані сотні років тому. Можливо у вашій громаді є кльове озеро/ліс/парк, де ви відновлюєтеся. А може, у вас роблять найсмачніший в області сир чи шиють кльові речі. Або ваше місто/село вже гучно заявило про себе якимось фестивалем чи вечіркою…? 
Нове
24:00
0.02
0.02
Як там поживає список багів вашої громади, які можна виправити за пару місяців, поставивши конкретні задачі? Сподіваємося, під час проходження попередніх завдань ви встигли накопичити немаленький список таких підйомних проблем. Адже з однією із них вам потрібно буде попрацювати в найближчому майбутньому. Це все — ваш ресурс для генерації ідей із покращення громади.    Саме час  поділитися списком не лише з ментором, а і з нами, а також і з іншими учасниками програми. 
Нове
48:00
0.16
Одна з причин, чому молодь часто покидає міста/села, де живе, — це брак місць, де можна провести свій час і весело, і цікаво, і корисно. Звичайно, наявність фантазії й бажання дозволяє перетворити навіть повалене дерево у дворі на локацію для зустрічей. Але ж хочеться іноді й у кінотеатр сходити, потусити в кафешці, пограти у волейбол/настільний теніс тощо.  Чим живе молодь вашої громади? Де збираються молоді люди, аби провести вільний час? Які вони мають можливості для урізноманітнення свого дозвілля?
Нове
72:00
0.08
0.08
0.08
0.08
Для участі в цьому челенджі ви отримали такий інструмент як гра “Світ Громад: Акселератор ІІІ”. Саме він має допомогти вам зараз (і в майбутньому) налагоджувати діалог із представниками різних соціальних груп, діагностувати потреби мешканців своєї громади/членів організації/сім’ї тощо. Гра — це чудовий привід зібрати людей на бесіду. Вона стає приводом для зустрічі, а далі справа за майстерністю — залишається тільки перетворити цю гру на результативний тренінг чи діалог.  У цьому ж завданні гра допоможе вам почати налагоджувати горизонтальні зв’язки з організаціями/людьми, із якими ви потенційно зможете співпрацювати в майбутньому.  А також протестувати, наскільки ті, хто заявляє, що впливає на життя молоді, готові реально щось робити. Якщо люди охоче зберуться на гру — значить вони готові до діалогу та активних дій. У виконанні цього завдання ви зможете звернутися по допомогу до менторів із проведення ігор: Галини Степанюк, Артема Маткарімова та Сергія Зуєва
Нове
24:00
0.02
0.02
“На робочих зібраннях обговорюється по 10 пріоритетних задач, і жодна людина не бачить у цих словах іронії. Слово “priority” (з англ. “пріоритет”) закріпилося в англійській мові в XV столітті, і в той час воно не мало форми множини. Воно означало єдину найважливішу або першу річ. Протягом ще п’ятисот років воно використовувалося лише в однині, і лиш у XX столітті люди заговорили про “пріоритети”. Нам чомусь здається, що, змінивши одне слово, ми можемо змінити й реальність. Сьогодні люди й компанії намагаються зробити саме це. Мої клієнти розповідали, що в компаніях іноді виділяють перший, другий, третій, четвертий і п’ятий пріоритет. Теоретично це має ілюструвати, що компанія ставить перед собою багато важливих цілей. На практиці це показує, що компанія просто не може розібратися, яка задача є найголовнішою”, — так пише Грегор Маккеон про пріоритети у своїй книжці “Есенціалізм. Шлях до простоти” (яку, до речі, ми дуже радимо для прочитання).    До чого ця цитата? До того, що часто, розпорошуючи увагу на кілька пріоритетів, ми, зрештою, або дуже повільно рухаємося в напрямку кожного з них, або взагалі не досягаємо нічого з бажаного.    Тому це завдання спрямоване на те, щоб навчитися робити вибір на користь ОДНОГО пріоритету й починати його штурмувати.  Готові? Вперед!
Нове
48:00
Саме час побрейнштормити ;) Задачу обрали, але як її вирішити? Можливо на цьому етапі ви вже мали кілька ідей, однак спробуйте згенерувати якомога більше різнорідних (і, можливо, навіть божевільних) ідей. Подивіться на те, що ви хочете покращити, з різних боків. Спитайте думки інших, не обмежуйтеся лише своєю командою. Чим більше ідей ви занотуєте, тим цікавішим буде рішення. Воно може бути неочевидним, може виникнути на перетині кількох цікавих думок. У вас буде цілих два дні, щоб завершити це завдання — тому як тільки ви запустите процес генерації ідей у голові, мозок шукатиме рішення всюди. Тож не лякайтеся, якщо цікаві думки прийдуть до вас зненацька. Просто спокійно занотовуйте все, що спадатиме вам на думку.    Спробуйте зробити це таким чином: спочатку запишіть власні ідеї, ні з ким не радячись і не обговорюючи (кожен член команди окремо). А потім зачитайте їх. Далі відкладіть цю справу і займайтеся чим завгодно. Поверніться до ідей наступного дня, внесіть те, що спадало на думку за цей час, перечитайте вже написане
Нове
72:00
0.08
0.08
0.08
0.08
Підприємці — це люди, які виростають на факапах, помилках і провалах. Це люди, які найчастіше прогорають, але при цьому відновлюються чи перероджуються. Це ті, хто чиїсь проблеми чи потреби перетворює на заробіток, вирішуючи/задовольняючи їх.  Тому наступним вашим завданням є провести гру “Світ Громад” із підприємцем. Ваша задача зробити цю зустріч максимально продуктивною, адже настав час потестувати свої ідеї з тими, хто знає, як із нічого зробити щось.  P.S. пам’ятайте: підприємці вічно зайняті, їх час дуже дорогий, їх потрібно питати коротко й по суті. Вам дуже пощастить, якщо вдасться вмовити підприємця на гру.  Обов’язково попередьте його про те, що ваша зустріч може тривати не менше 3-х годин (гра + обговорення).
Нове
24:00
0.32
Як багато роботи вже зроблено твоєю командою! Ми пишаємося, що ви дійшли аж до цього етапу й продовжуєте прокачувати себе та свою громаду.  Це завдання челенджу ми вважаємо одним із топових за корисністю. Якщо ви успішно його здолаєте командою й навчитеся робити те, про що йтиметься в завданні, ви зможете набагато легше продавати свої ідеї в майбутньому, залучаючи кошти на втілення.  Перед тим, як приступати до безпосереднього виконання завдання, ви маєте вирішити командою, яку саме ініціативу, викристалізовану із попередньо згенерованих ідей,  ви хочете втілити. Як тільки ви це зробите — починайте виконувати це завдання. Воно допоможе структурувати думки й описати ідею у тому форматі, який чудово підходить для впорядкування думок і вигідної презентації проекту. До того ж, багато з того, що ви напишете (якщо зробите це правильно), зможе лягти в основу проектної заявки.   
Нове
72:00
0.08
0.08
0.08
0.08
У попередньому завданні ви зробили підготовчу роботу для написання проектної заявки.  Якщо ви зробили її добре, то частину з написаного ви зможете перенести в саму заявку! Це завдання — апогей нашого челенджу. Те, заради чого ви виконували всі попередні, досліджуючи свою громаду, її баги, та шукаючи способи її покращення.Із цим завданням ми не полишаємо вас сам на сам — тут ви зможете (і навіть повинні будете) попрацювати з менторками з написання проектних заявок.  Для того, щоб ваші заявки відповідали контексту вашої громади, були актуальними та доносили цінність придуманою вами ініціативи, дуже важливо правильно все описати. Тому для інтенсивної роботи над заявкою у вас буде цілих три дні. Кажуть, що при написанні заявки головне — це сісти й почати :) Тож маєте чудову нагоду це зробити. Далі буде легше!
Нове
72:00
0.08
0.08
0.08
0.08
Ідею створили — саме час перевірити, чи вона в такому вигляді буде потрібна тим, для кого ви її задумали втілити. А ще дізнатися, хто — на вашій стороні, а хто, можливо, має щось проти. Адже завжди знайдуться люди, яким ваш проект чимось заважатиме чи не подобатиметься. Це завдання називається “пітч”, адже пітчинг проекту перед жителями громади — це ваша можливість вкотре протестувати ідею (і, можливо, навіть доповнити завдяки цьому свою проектну заявку). Можливо навіть знайти прихильників, які стануть вашими волонтерами чи ще якимось чином зможуть допомогти з реалізацією проекту, підтримкою її сталості.  Пітчі бувають різними за тривалістю й форматом. Тому ми пропонуємо вам у цьому завданні спробувати Elevator Pitch або Elevator Speech — коротку розповідь про концепцію проекту. Термін відображає обмеженість за часом — довжина презентації повинна бути такою, щоб вона могла бути повністю розказана за час поїздки на ліфті, тобто близько тридцяти секунд або 100—150 слів.
Нове
72:00
0.08
0.08
0.08
0.08
Нам не віриться, що все відбулося так швидко — але, друзі, це останнє завдання челенджу! Ті, хто дійшов до цієї точки — це справжні ченджмейкери, вмотивовані прокачувати не лише себе, а й своє середовище.  Усе, що вам лишилося — проаналізувати свій досвід у челенджі та поділитися ним і своїми враженнями з нами.  Для нас дуже важливий чесний зворотний зв’язок — і ми точно знаємо, що такі як ви, дають справедливий відгук для того, щоб покращувати те, із чим мають справу.