Шановні користувачі!

Ми зупиняємо підтримку сервісу [WOC] online. А з 1 червня 2024 року сервіс буде закрито. Якщо вам потрібна якась інформація, яка зараз опублікована чи зберігається тут, то ще є час її зберегти на інших носіях. Навчальні курси, які стосуються гри Світ Громад, 54 професій ХХІ століття та проекту На емоціях будуть перенесені на інші носії та платформи з відкритим доступом для всіх, хто має на них право.

Якщо у вас виникли додаткові запитання, звертайтесь будь ласка на е-пошту: game@woc.org.ua

Майстер Гри Світ Громад (рівень І)

Майстер Гри Світ Громад (рівень І)

Курс створений за ігровим реквізитом видання Coopetition (помаранчева коробка). Рівень I. Майстер-користувач – вільно володіє правилами гри, вміє організувати та регулярно проводить ігри. Знає історію, суть та ідеологію Світу Громад. Вміє розпочати, вести і завершити гру-тренінг, проявляючи інтерес до гравців але уникаючи гіперопіки. Майстер Гри Світу Громад– сертифікований спеціаліст з використання ігор-тренінгів середовища Світу Громад для вирішення освітніх, просвітницьких та соціальних задач, формування та розвитку ключових навичок сучасного суспільства (фінансова та політична грамотність, лідерство, кооперація, прийняття рішень, критичне мислення, громадянські навички тощо).
Час виконання усіх завдань
24:49
Завдань в курсі
41
Складність
Навички, які прокачаєте
  • Комунікативна
  • Професійна
  • Проектна
  • Фінансова

Про що цей курс

Курс створений за ігровим реквізитом видання Coopetition (помаранчева коробка).

Рівень I. Майстер-користувач – вільно володіє правилами гри, вміє організувати та регулярно проводить ігри. Знає історію, суть та ідеологію Світу Громад. Вміє розпочати, вести і завершити гру-тренінг, проявляючи інтерес до гравців але уникаючи гіперопіки.

Майстер Гри Світу Громад– сертифікований спеціаліст з використання ігор-тренінгів середовища Світу Громад для вирішення освітніх, просвітницьких та соціальних задач, формування та розвитку ключових навичок сучасного суспільства (фінансова та політична грамотність, лідерство, кооперація, прийняття рішень, критичне мислення, громадянські навички тощо).

Завдання
Нове
20 хв
0.04
Світ Громад - це не лише про гру. Це, перш за все, про спільноту людей, яким є, чим поділитися.Відтепер Ви теж стаєте на шлях розвитку і нових відкриттів, який буде значно цікавішим, якщо Ви пірнете в середовище з головою: чутки, факти, історії, кейси, поради...!Для цього пропонуємо Вам приділити увагу нашій медійній активності.
Нове
20 хв
0.08
Навіщо Вам потрібно пройти навчання «Майстер гри Світу Громад»? Ми виділяємо кілька головних причин, чому варто освоїти цей фах: 1. 100% використання можливостей інструментарію. Тільки ставши комптетентним і впевненим користувачам гри "Світ Громад", ви зможете проводити ефективні і незабутні ігрові сесії. 2. Додатковий заробіток. Будучи кваліфікованим майстром гри «Світ Громад», ви зможете отримувати регулярні замовлення на проведення ігор від освітніх інституцій, проектів, які фінансуються донорами та міжнародною технічною допомогою. Крім того вам стануть доступні умови Партнерської програми Світу Громад. 3. Розширення кругозору у сфері освіти дорослих та громадянської освіти. Пройшовши практичне навчання, ви зможете суттєво розширити свій кругозір на сферу освіти впродовж життя й зрозуміти, за яких умов люди змінюють свою поведінку. 4. Сертифікат про підтвердження майстерності. Кожен, хто пройшов навчання, зможе отримати офіційне підтвердження своєї кваліфікації відповідним документом. 5. Додаткові переваги на освітній ігровій платформі woc.org.ua.
Нове
15 хв
0.04
Гра розроблена українцями для українців. Це не адаптація чи переклад. Це український продукт. Своїх героїв треба знати хоча б по прізвищу.
Нове
60 хв
0.16
0.16
Під небом немає нічого нового. І все має зв’язок зі всім. Інколи навіть так, як ми й не могли б уявити.Дуже часто перед грою або після неї учасники запитують, хто і як її розробив. У таких ситуаціях ви маєте знати, що розповісти! А можете не чекати запитань від гравців, а проявити ініціативу й занурити їх в історію створення гри.
Нове
30 хв
0.08
Світ Громад: що? для чого? для кого? де? як?Зараз у вас багато запитань, на які поступово знаходитимете відповіді, аби зорієнтуватися в системі координат Світу Громад.
Нове
30 хв
0.08
Світ Громад постійно розвивається, а мережа Майстрів гри невпинно росте. Кожен із них різний, кожен має свою історію, мету, досвід. Бути частиною екосистеми Майстрів — це мати можливість спілкуватися, обмінюватися цінними знаннями, мультиплікувати й втілювати ідеї, знаходячи однодумців. Тому важливо знати, наскільки великою є спільнота, адже по завершенню курсу Ви станете її частиною!
Нове
30 хв
Географія гри Світ Громад охоплює майже всю Україну й навіть розширюється на закордон. Наша мета – щоб кожна українська громада мала примірник гри (не просто мала, а регулярно використовувала й помічала зміни, що відбуваються завдяки цьому).
Нове
30 хв
Нагороди — це визнання витрачених на досягнення певної мети зусиль. Це знак того, що рух відбувається в правильному напрямку. Але нагорода — це ще й відповідальність і стимул розвиватися далі!У 2019 році результатом зусиль компанії Світ Громад стала нагорода міжнародного рівня, яка відкрила нові можливості й перспективи.
Нове
30 хв
0.08
Жанр гри  — це сукупність характеристик ігрового процесу. Поділ на жанри допомагає іграм служити досягненню певних цілей як розробниками, так і самими гравцями. Жанр, у якому створено гру Світ Громад, робить освітній процес більш ефективним завдяки зрозумілій формі, яка посилює її змістове наповнення.
Нове
40 хв
0.08
0.08
Набагато приємніше щось робити, коли знаєш, що тобі та іншим це дасть, правда ж? Кожна ігрова сесія позитивно впливає на навички тих, хто бере в ній участь. Знаючи, які навички може прокачувати гра, Вам буде легше відслідковувати особисті зміни та зміни в людях, для яких проводитимите ігри.
Нове
60 хв
0.64
Усім подобаються слухати цікаві історії. Ми не виняток!Хочемо знати про Вас більше.
Нове
15 хв
0.04
Ні для кого не секрет, що для того, аби вижити в сучасному світі, необхідно постійно вчитися.Так, мова йде вже навіть не про розвиток, а про комфортне існування в динамічному швидкозмінюваному світі — воно є майже неможливим, якщо людина не готова пізнавати щось нове й занурюватися в тематику навіть тоді, коли, здавалося б, уже все знає.Ну а що говорити про початківців? Для них додаткова інформація — це можливість швидше прокласти шлях до бажаної мети. Тому хочемо, аби Ви розвивалися й надихалися: для цього пропонуємо список із матеріалів, що допоможуть розширити уявлення про ігрофікацію, поведінку людей, освіту та інше.Цим завданням завершується перша частина Вашого навчання — тепер Ви краще розумієте середовище та особливості Світу Громад і можете приступати до вивчення етапів Підготовки, Проведення та Завершення гри.
Нове
40 хв
0.04
Перевірка реквізиту — це обов'язкова складова проведення гри. Ви маєте сформувати звичку робити це кожного разу, готуючись до ігрової сесії.Нестача якогось елемента може звести всі зусилля з підготовки до гри нанівець, якщо ви її виявите вже розпочавши ігрову сесію.
Нове
30 хв
0.08
Найважливішим етапом проведення гри є підготовка. Від того, наскільки добре ви продумаєте всі деталі, буде залежати враження від гри та її успіх. Підготовка — це 70% успіху. Навіть досвідчені Майстри мають ретельно готуватися до гри, аби досягнути повноцінного освітнього ефекту.
Нове
30 хв
0.08
Гра Світ Громад — це інструмент, що має величезну кількість можливостей використання. Однак є одна важлива умова — умілий ідейний Майстер, який розуміється на механіці гри та може гнучко адаптовувати її під різні цілі та аудиторії. Хочемо, аби Ви стали саме таким/такою.
Нове
40 хв
0.04
0.04
0.04
До кожноїї аудиторії має бути свій підхід. І навіть на перших іграх Майстер може спробувати підібрати сценарій гри таким чином, щоб він об'єднував інтереси більшості гравців. Для цього потрібно наперед знати, для кого саме ви проводите гру. Інколи варто поцікавитися профілем учасників, аби легше встановити контакт та, відповідно до цілей гри, обрати сценарій.
Нове
30 хв
0.08
Простір, у якому ми перебуваємо, впливає не лише на фізичий комфорт, але й на емоційний стан. Для проведення гри і те, і те є дуже важливим. Тому вибір місця для ігрової сесії має бути ретельним.Мабуть, кожна людина хоч раз відчувала на собі небажання сприймати інформацію через те, що в приміщенні було занадто душно/холодно, брудно, гучно, незручно... Звісно, у випадку зі Світом Громад хороша компанія та цікава гра можуть нівелювати певні недоліки, однак базові речі мусять бути забезпечені!
Нове
60 хв
0.64
Окрім загальної підготовки до гри, із якою Ви вже ознайомилися, існує безпосередня підготовка: вона стосується правильного розташування ігрового реквізиту й складається із 17 обов'язкових пунктів.
Нове
40 хв
0.08
Аби почуватися впевнено та вільно, а також не викликати у гравців сумнівів щодо Вашої майстерності, дуже бажано добре володіти правилами гри. Звісно, кожен може забувати, помилятися, плутати — однак Майстер, який не відводить очей із книжки з правилами, навряд чи зможе розслабитися, аби повноцінно провести гру. Та й на тривалість сеансу гри це теж може повпливати. Ігровий процес багатий на деталі, які варто розуміти й пам'ятати.Однак варто знати й те, що правилами ігровий процес не обмежується — гра на те й гра, що має мати місце для маневрів.
Нове
15 хв
0.04
Роль Мера у грі є важливою, так само як і ця посада в житті. Проте варто знати, що вона не лише дає багато переваг і можливостей, але й накладає певні обмеження.
Нове
20 хв
0.04
Одним із найпопулярніших інсайтів гравців є відкриття про важливість ролі податків у житті громади. Також часто під час гри учасники запитують, у чому різниця між витратами та податками. Ви маєте знати, як це пояснити, а також слідкувати за тим, щоб гравці правильно розрізняли самі види податків.
Нове
20 хв
0.04
Життєва енергія дає нам можливість втілювати задумане. Вона не береться нізвідки й не зникає безслідно. Недарма існує фраза "спрямовувати енергію в правильне русло" — від цього щоденного вибору, куди витратити енергію, залежить те, наскільки успішно реалізуються наші плани, бажання, задуми. Бути активним не означає бути продуктивним. Тому енергія відіграє важливу роль у грі Світ Громад.
Нове
15 хв
Кажуть, краще витратити дві гривні у своїй громаді (які в ній же й залишаться), ніж одну - у чужій. У процесі гри учасники часто розуміють, що доки в громаді немає бізнесу, їхні витрати йдуть, так би мовити, "у чуже село" - у Банк гри. А куди ще витрачаються кошти гравців?
Нове
40 хв
0.04
0.04
0.04
Для того, щоб налаштувати гравців на один лад, їх потрібно правильно ввести в гру, так би мовити "задати тон". Для цього Майстер гри може підготувати та розказати "Легенду про громаду" на початку ігрової сесії.
Нове
30 хв
Цим завданням розпочинається блок про Проведення гри. За умов ретельної підготовки цей етап стає набагато легшим для Майстра й приносить задоволення.Головне — терпіння та хороший настрій, а також гарне знання особливостей процесу й бажання створити додаткову цінність для себе й гравців за допомогою гри.
Нове
30 хв
0.04
Якщо ви ніколи не грали у "Світ Громад" і поки що дуже приблизно уявляєте ігровий процес, або грали лише пару разів — ці матеріали вам допоможуть.За роки існування гри назбиралося досить багато запитань від учасників та Майстрів, із відповідями на які ви можете ознайомитися. По ходу нарощення досвіду всі нюанси ставатимуть зрозумілішими. Зрештою, ви завжди маєте право й можливість запитати. Це нічого не коштує.
Нове
01:19
Навіть подивившись на гру зі сторони не можна повноцінно відчути весь процес. Перед тим, як проводити "Світ Громад" для когось, ви маєте хоча б кілька разів побути учасником. Ті запитання, які виникатимуть у вас, найімовірніше задаватимуть і ваші учасники. До того ж, зігравши самостійно, ви приблизно розумітимете, на яких пунктах краще розставляти акценти під час проведення.
Нове
20 хв
Були випадки, коли вибори Мера займали 40 секунд... і коли вибори займали 40 хвилин. Від чого це залежить? Від самих учасників гри й від того, як саме відбуваються вибори.
Нове
20 хв
0.04
Витрати здійснює кожен гравець протягом кожного раунду. Часто гравці плутають витрати із податками, а також не знають, чи можна зменшувати або перевищувати суму витрат, передбачену ігровою роллю. А ви знаєте?
Нове
20 хв
0.08
Бюджет і Фонд громади – два об'єкти, що слугують одній цілі – акумуляції коштів громадян та їх перерозподілу. Однак між ними є важлива різниця. У чому вона полягає?
Нове
20 хв
0.08
Чим прокачаніший мер – тим більше шансів у громади рухатися в правильному напрямку! Інколи при виборі між двома кандидатами на посаду мера перевага надається тому, хто краще володіє навичкою, яка дозволяє обирати Інструменти розвитку громади.
Нове
30 хв
0.16
Під час гри учасники часто перепитують, чи правильно вони зробили ті чи інші дії з грошима, енергією, бізнесом. Нижче описана одна із простих ситуацій, що може виникнути у гравця — і для того, щоб коректно порахувати результати його дій, необхідно уважно читати правила й написи на планшетках. Тоді ніяких труднощів не виникатиме. Уявіть, що один із ваших гравців має роль учителя. У грі він володіє бізнесом — перукарнею. Зараз його хід — і йому необхідно витратити 2 пункти енергії. Він вирішує зробити це, попрацювавши понаднормово (1 пункт енергії) та попрацювавши в перукарні (1 пункт енергії). Рівень щастя у нього становить 2 пункти, здоров'я - 3.
Нове
20 хв
0.08
У грі "Світ Громад" існує два різних формати проведення гри, із якими ви мали ознайомитися в розділі правил "Ігровий процес". Формат обирається Майстром залежно від цілі проведення ігрової сесії та бажаного освітнього ефекту.
Нове
20 хв
0.08
Спочатку гравці не можуть без Майстра зробити хід і слухають кожну його підказку... А потім наступає момент, коли Майстер не може вставити слова між тим, що говорять захоплені процесом гравці. Здається, це саме час, щоб відпускати гравців.
Нове
20 хв
0.08
Майстер гри — це всеохопна роль, що включає в себе не лише пояснення правил та тлумачення смислів для гравців. Важливою є також інтерпретація того, що відбувається під час гри: хто як на що зреагував і чому, у який момент виникали конфлікти чи об'єднання учасників, хто й чому відволікся ("випав" із процесу) і так далі. Навіть коли гравці вже "у вільному плаванні", Майстер має постійно спостерігати й аналізувати.
Нове
30 хв
0.08
На початку курсу ми звертали увагу на те, що в грі завжди є можливість інтерпретувати правила дещо по-різному, керуючись, як би сказали юристи, духом закону, а не буквою. Однак у грі "Світ Громад" важливу роль займають ігрові обмеження, які мають бути обов'язково враховані під час проведення. Адже їх ігнорування може замість гнучкості сприяти втраті ефективності.Цим завданням завершується частина навчальної програми, пов'язаної із проведенням гри. Далі ви ознайомитеся із тим, що варто робити після гри.
Нове
40 хв
0.16
Навчальний процес не обмежується грою, а тому в більшості випадків для аудиторії потрібно зробити підбиття підсумків, що стосуються ігрової сесії. Це потрібно для того, аби закцентувати увагу на цінності від гри, обговорити інсайти та особливості взаємодії гравців. Таке обговорення називається післяігровою рефлексією. Особливо актуальною вона є для дорослих учасників.
Нове
15 хв
Фідбек (відгук, зворотній зв'язок) — це чи не найкраще, що люди можуть давати одне одному після взаємодії. Це точка росту для того, хто його отримує (адже реакція на ті чи інші дії дає можливість вдосконалюватися) і спосіб щось змінити для того, хто його дає. Тому ми створили післяігрову анкету, завдяки якій ви, як Майстер, зможете дізнатися враження учасників від гри. Пам'ятайте, що навіть неприємний, але конструктивний відгук може стати найкращим для вас, якщо допоможе вирости професійно.
Нове
05:00
0.16
0.16
0.16
Нарешті настав час для найцікавішого. Ви подужали всі попередні завдання, познайомилися з грою та її особливостями, дізналися більше про створення та екосистему Світу Громад — і від звання Майстра гри вас відділяє лише "Дипломна робота". Знаємо, асоціації із цим словосполученням мало в кого приємні, однак ця кваліфікаційна робота не схожа на жодну іншу! Адже це те, заради чого ви проходили курс — сама гра :)
Нове
15 хв
0.08
0.08
1. Ви розвиваєтеся на платформі, а платформа розвивається завдяки Вам. Тепер Ваша черга нас оцінити! Ми любимо і компліменти, і критику й хочемо знати, наскільки цей курс був для Вас зручним, зрозумілим, складним, корисним. Можливо Ви навіть знаєте, як його можна покращити —  ми відкриті до пропозицій. 2. Ми також маємо пропозицію для Вас — додати Ваші контакти на Всеукраїнську карту Майстрів для висвітлення Вашого статусу та для можливої подальшої співпраці. Адже у своїй діяльності ми завжди співпрацюємо з нашими майстрами: залучаємо до проведення спільних заходів, наймаємо на роботу, замовляємо їхні послуги, займаємось спільною розробкою різних освітніх (і не тільки) продуктів. P.S. Після зарахування цього завдання Ви офіційно станете Майстром гри І рівня! І це чудове досягнення!А для того, щоб розвиватися далі, запрошуємо проходити інші курси на нашій платформі, зокрема курс Майстер гри "Світ Громад" ІІ рівня.