Вхід

Зимнівська територіальна громада ( 0 )

Про громаду Продукти громади Новини громади

Загальні відомості

Основні данні
Країна:
Україна
Регіон:
Волинська область
Утворена:
14 серпня 2015
Тереторія та населення
Населення:
6073
Населені пункти
Місцева рада
Голова ради:
Католик В’ячеслав Артурович
Телефон:
(03342) 9-51-31, 0503785275
Email:
zymne@i.ua
Контактні дані
Адреса:
44752, Волинська обл., Володимир-Волинський р-н, с.Зимне, вул.Монастирська,27
Email:
zymne@i.ua
Громада на карті
Файли під скачку

Святогорський Успенський Зимненський ставропігійний монастир

Належить до найдавніших в Україні. Київський великий князь Володимир заклав єпархію у місті Володимирі, названому на його честь. Як припускають, великий князь заклав монастир у 992-993 рр. у с. Зимне, яке тоді було передмістям м. Володимира.

Зимненський жіночий монастир

Перші достовірні відомості про існування обителі подає запис у «Патерику Києво-Печерському» щодо обставин смерті 1062 року ігумена Києво-Печерського монастиря преподобного Варлама (той помер у Зимненському монастирі, повертаючись із Константинополя до Києва).

Монастир прославився чудесами від чудотворного образу і святим життям Зимненських ченців.

В Зимненському монастирі проживали перші волинські святі — Стефан (1091-1094) і Амфілохий (1105-1121), що були тут єпископами. Побував у Зимненському монастирі і преп. Нестор-літописець, тоді постриженик єпископа Стефана, який 1097 року був у Володимирі «смотренія раді училищ і постановленія учителя».

Свого часу тут був ігуменом Ніфонт, з часом єпископ Новгородський, продовжувач літопису преп. Нестора від 1116 до 1157 рр.

У середині XV ст. князь Федір Чорторийський збудував на місці печерної та дерев`яної обителі мурований монастир-фортецю.

На унію з РКЦ монастир перейшов у 1682 році.

Архітектура

Архітектурний комплекс укріпленого монастиря складається з оборонних мурів з наріжними вежами, що утворюють захищене від зовнішніх нападів подвір`я. В центрі лінії північної стіни — монументальна споруда Успенської церкви, яка мала оборонний ярус над склепіннями і була накрита двосхилим шпичастим дахом з двома готичними фронтонами. На захід від церкви до північної стіни притулилася монастирська трапезна з маленькою церквою-каплицею. У центрі подвір`я, ймовірно, існувала триярусна дзвіниця, її фундаменти були знайдені під час археологічних розвідок. Існувала продумана система захисту споруд від негативного впливу підземних вод: дренажі, водоскиди, навіть фундаменти трапезної були побудовані у формі луків, аби не затримувати вільний вихід підземної води до заплави річки Луга.

Теперішній вигляд храму, дзвіниці — фальсифікація під час «перебудов» часів московської зверхности на Волині, які спотворили вигляд храму після реконструкцій унійного періоду.

Опис громади

Зи́мне — село в Україні у Володимир-Волинському районі Волинської області.

Археологічні відомості

Територія села багата на археологічні пам`ятки. Зокрема, в урочищі Зимненське городище досліджено два поселення доби міді (III тисячоліття до н. е.), де було виявлено численні залишки житлових споруд, знаряддя праці і предмети побуту. На цьому ж місці існувало поселення в добу заліза (IV—III століття до н. е.), а в VI—VIT століттях н. е.— ранньослов`янське городище з земляними і дерев`яними укріпленнями, яке пізніше було зруйноване кочовими племенами аварів.

Історія

У часи Київської Русі (X—XII століття) тут знову виникло поселення. Вперше у відомих писемних Зимне згадується у 1450 році. За даними у Географічному словнику Королівства Польського…, у 1460 році князь Свидригайло надав село та довколишні села Немирі. очевидно, має місце одрук дати надання, бо кн. Свидригайло, згідно з більшістю відомих джерел, помер у 1452 році.

Великий князь Казимир Ягелончик своїм привілеєм підтвердив надання князя Свидригайла боярину Немирі, також села Бубнів, Марків Став (станом наприкінці 19 ст. Марковичі), Будятичі, Тишковичі.

У 1724 році князь Казимир Чорторийський (син кн. Михайла Юрія Чорторийського) продав «Зимненські маєтки» разом з Кропивщиною у селі польському шляхтичу — волинському каштеляну та володимирському старості Міхалу Героніму Чацькому. Нащадки М. Г. Чацького володіли маєтком у Зимному принаймні до кінця ХІХ ст.

Під час Другої світової війни село стало місцем польсько-українського протистояння. Зокрема, зберігся список із 13 українців, вбитих польською поліцією з весни 1943 р. до лютого 1944 р. (всі вони поховані на місцевому кладовищі).

У серпні 2015 року село стало центром новоствореної Зимнівської сільської громади.

Інфраструктура та соціальна сфера

Кількість дворів (квартир) — 262. З них 12 нових (після 1991 р.).

Працює середня школа на 220 місць, клуб, бібліотека, дитячий садок, фельдшерсько-акушерський пункт, відділення зв`язку, АТС на 195 номерів, 3 торговельних заклади.

Дорога з твердим покриттям в доброму стані. Наявне постійне транспортне сполучення з районним таобласним центрами.
Село газифіковане.

При Свято-Успенському монастирі функціонує сучасний готельний комплекс для гостей.

Пам`ятки

Зимненський Свято-Успенський Святогорський ставропігійний жіночий монастир — один з найдавніших в Україні, побудований при князі Володимирі Великому.

Зимненське городище — один з найбільш ранніх укріплених пунктів на землях слов`ян у період ранньогосередньовіччя (VI—IX століття).

Уродженці села

Андрощук Володимир Іванович (нар. у Горечеві) — кінорежисер-документаліст, режисер-постановник 10-серійного історичного фільму "Час збирати каміння".

Юрій Вавринюк (1963, Зимне) — український поет, публіцист, редактор журналу «Благовісник».

Індикатори розвитку

Швидкість Інтернету
50 Mb/s
Автобусне сполучення
Так
Залізнична станція
7 км
Найближчий аеропорт
154 км
Пошта
Так
Лікарня
Так
Медпункт
Так
Садиби
Так
Пляж
Так
Озеро
Так
Річка

річка Луга

Так
Рибалка
Так
Рафтинг
Так
Ліс
Так
Гриби
Так
Ягоди
Так
Полювання
Так
Музеї, пам'ятки

Зимненський Свято-Успенський Святогорський ставропігійний жіночий монастир — один з найдавніших в Україні, побудований при князі Володимирі Великому.

Зимненське городище — один з найбільш ранніх укріплених пунктів на землях слов'ян у період раннього середньовіччя (VI—IX століття).

Так
Над рівнем моря
204 м
Температура літом
18 C
Температура зимою
-6 C
Середня зарплата
2550 грн
Найближче місто
9 км
Релігії
2 конфесій