Вхід

Веселівська територіальна громада ( 10 )

Про громаду Інвестиційні проекти Продукти громади Новини громади

Загальні відомості

Основні данні
Країна:
Україна
Регіон:
Запорізька область
Район:
Веселівський
Утворена:
27 серпня 2015
Тереторія та населення
Площа:
438,34 км2
Населення:
12564
Густота:
28.66
Населені пункти
Смт:
Населення Веселе: 10043 чол. (Загальне населення: Веселівська селищна рада: 9980 чол.) У підпорядкуванні: село Ясна Поляна (136 чол), село Єлизаветівка (249 чол) село Новоолександрівка (547 чол)
Села:
Мала Михайлівка: 567 чол. (Колишня Мала Михайлівська сільська рада: 941 чол.) У підпорядкуванні були: село Авангард (61 чол), село Озерне (294 чол), Широке: 738 чол. (Колишння Широківська сільська рада: 802 чол.) У підпорядкуванні: село Далеке (65 чол).
Місцева рада
Голова ради:
Кіяшко Петро Миколайович
Телефон:
0613621446
Email:
vesele_rada@ukr.net
Секретар ради:
Стогній Раїса Олексіївна
Телефон:
0613621178
Email:
vesele_rada@ukr.net
Контактні дані
Адреса:
72200, Запорізька обл., Веселівський р-н, смт.Веселе, вул.Центральна, 162
Телефон:
(06136) 2-14-49, 2-14-84
Email:
vesele_rada@ukr.net
Веб.сайт:
http://veselivska.gromada.org.ua/
Громада на карті
Файли під скачку

Символи, які розповідають про громаду

Герб -  емблема, відмітний знак, поєднання фігур і предметів,  яким надається символічне значення, що  виражає історичні традиції  території. Під історичним поняттям  «Міський  герб»  розуміється графічний знак, який набуває значення стабільного символу,  що характеризує селище, як самоврядну громаду та має Геральдичне оформлення . Герб повинен викликати  патріотичні почуття, гордість за рідний край, формувати визнання гідності за особисту приналежність до  певного міста, селища   та  впевненість у його майбутньому.

Герб Веселого має форму щита на якому, відповідно Геральдичної  колористики, розміщені фігури та знаки, що символізують та розкривають історію селища, його географічне розташування. Це  - зірки, стилізоване зображення волів, підкова і колос.

Зображення  двох волів є віддзеркаленням  легенди проїзду та зупинки  на відпочинок  чумаків, що їхали  в Крим  за сіллю та рибою.  Три зірки  - це зірки Чумацького шляху і одночасно кількість  сіл,  підпорядкованих  селищній раді.  Золотий колос  символізує основну галузь економіки в Таврійських степах – землеробство. Підкова  є символом  побажання щасливого майбутнього мешканцям селища. Герб увінчує   срібна  міська корона, що вказує на міський статус поселення .

Назва   «Веселе» міцно пов’язана з символами гербу селища і уходить корінням  у давнину,  коли наші предки,   мандруючи під чумацьким шляхом  зупинялися у цій  місцевості  і весело  відпочивали, вдивляючись у далекі зірки. У народних переказах згадується  і весела корчма,  яка  нібито стояла  на березі тутешнього мальовничого  озерця   і була єдиним притулком для проїжджих у безкрайньому таврійському  степу.

Символіка гербу  Веселого стисло, доступно, а водночас  глибоко і яскраво розповідає про історію селища  і місцевості його розташування. Вона витримана  в  кращих традиціях геральдики, а між тим  є достатньо своєрідною  і неповторною. Зображення гербу є зрозумілим кожному мешканцю Веселого  і регіону   від мала до велика.

Форма щита, картуш та міська  мурована корона  виконані  у  відповідності  до традицій міжнародної та української геральдики.   Корона позначає  приналежність Веселого  як населеного пункту  до адміністративних центрів, центру певного регіону.

Герб  Веселого  виконаний  у синьо – золотих (жовтих)  та срібних  кольорах. Синій  колір – безкрайнє  небо,  мир і спокій - частинка безхмарного  неба над нашою країною. Золоте (жовте)  - символ добробуту , багатства, запоруки щасливого майбуття. Срібний – чистота помислів та дій.

Слід зазначити,   що Герб – це не тільки історія і сьогодення, а й певна схематична програма подальшого  життя населеного пункту. Вдалий герб забезпечує  розбудову та  розквіт території, а безвідповідально складений – навпаки. Конфуцій сказав: - «Знаки та символи правлять світом, а не слово і закон». Знак  вола (бика)  у слав’ян   завжди був знаком благополуччя, який веде до щастя й успіху, має велику силу та енергію, у різні часи в   міфології слав’ян позначав сонце, небо, бога – громовержця, який приносить дощ, а значить врожай і плодючість природи. Зображення зірок в  українських символах спонукає до  фінансового та матеріального   благополуччя, приводить  до цікавих результативних подій, гартує  навколо  добрих друзів. Підкова,  розміщена  серед символів,  що певною мірою позначають дорогу(Чумацький шлях)  - напрямок до щастя, подарунок  «коня удачі». Наші  предки - слав’яни знали:  «Хто підкову на дорозі знайде  і  вартового у дверей поставить,  той щастя і удачу до дому привадить» . Підкова  - благословення вищих сил, виконання всіх бажань, процвітання  та мир. Колос  зображується на  благополуччя  і достаток, збереження традицій, мир та злагоду.

Веселому освідчуюсь в любові,
Як  близькому і дуже дорогому.
Мені будинки й вулиці твої,
до камінця маленького знайомі.

Індикатори розвитку

Швидкість Інтернету
20 Mb/s
Автобусне сполучення
Так
Залізнична станція

станція Українськая

3 км
Найближчий аеропорт

Бориспіль

120 км
Пошта
Так
Лікарня
Так
Медпункт
Так
АЗС
Так
Хостели
Так
Готелі
Так
Озеро
Так
Річка
Так
Рибалка
Так
Ліс
Так
Гриби
Так
Ягоди
Так
Полювання
Так
Кемпінги
Так
Банки

Функціонують Приват банк, Райфайзен банк Аваль, Ощад банк. 

Так
Банкомати

На території смт Веселе розташовано 6 банкоматів.

Так
Ресторани

Кафе-бар "Лілея" та "Фрунзе"

Так
Паркінг
Так
Служби таксі
Так
Музеї, пам'ятки

В смт. веселе фукціонує Краєзнавчий музей який разташований за адресою вул. Центральна 115 смт. Веселе

Так
Пішохідні маршрути

Прогулянки парком відпочинку відвідування краєзнавчого музею, скіфських могил

Так
Веломаршрути
Так
Над рівнем моря
77 м
Температура літом
25 C
Температура зимою
-6 C
Середня зарплата
2800 грн
Найближче місто
42 км
Релігії
2 конфесій