Велицька територіальна громада ( 2 )

Про громаду Інвестиційні проекти Продукти громади

Загальні відомості

Основні данні
Країна:
Україна
Регіон:
Волинська область
Район:
Ковельський
Утворена:
14 серпня 2015
Тереторія та населення
Площа:
212 км2
Населення:
Густота:
Населені пункти
Села:
Місцева рада
Голова ради:
Ковальчук Віктор Васильович
(096) 430-87-60
Секретар ради:
Січкар Олена Іванівна
(098)718-18-02
Контактні дані
Адреса:
45081, Волинська обл., Ковельський р-н, с.Велицьк, вул. Перемоги, 87
(03352) 9-67-23, 9-67-94
Громада на карті
Файли під скачку

Про громаду

1619 року Остафій Єло-Малинський за рік до своєї смерті, згідно заповіту брата, отримав села Велицьк, Сільце і Кухарі. У селі народився український дитячий письменник Ігор Січовик.

Село Велицьк розташоване в Ковельському районі Волинської області.

Велицька сільська рада –адміністративно-територіальна одиниця з центром у селі Велицьк Ковельського району Волинської області утворена шляхом об`єднання Велицької, Мельницької, Підрізької, Сільцівської сільських територіальних громад (сіл Велицьк, Кухарі, Мельниця, Кривлин, Мирин, Рудка-Миринська, Підріжжя, Кашівка, Сільце, Арсеновичі, Підліси, Угли).

Центр сільської ради розташований за 45 км від районного центру. До складу сільської ради входять 12 населених пунктів. На території сіл розміщено 1558 дворів, в яких проживає 4055 осіб. Площа сільської ради становить 21158,25 га . У власності сільської ради: 5 клубів , 4 будинки культури та 5 бібліотек.

На території сільської ради працює 18 промислово-продовольчих магазини.

Відстань до Ковеля:

- шосейним шляхом 45 км.

- залізницею 16 км. (або сполучення відсутнє)

Територія

Всього 4150,0 га

в т.ч.: земель державної власності 1966,2755 га

земель приватної власності 2183,7245 га

Площа населених пунктів 314,81 га

Характеристика населених пунктів, що входять до складу громади

Всього населених пунктів 2 (с.Велицьк, с.Кухарі), в них 330 дворів.

Дмитро Ісаєвич

У селі Велицьк у 1889 році народився Ісаєвич Дмитро Григорович — український громадський та політичний діяч, журналіст, член Української Центральної Ради.Один із лідерів Української партії соціалістів-революціонерів, входив до ЦК УПСР, ЦК Селянської спілки. Член Української Центральної Ради і Малої ради, співробітник газети «Народна воля». В листопаді 1917 обраний депутатом Всеросійських Установчих зборів. 22 квітня 1918 призначений членом української делегації на переговорах з РСФРР. Від січня 1919 — економічний радник української делегації на Паризькій мирній конференції 1919—1920. У червні 1919 брав участь у роботі Міжнародного кооперативного конгресу в Парижі (Франція), де виступив із доповіддю «Українська кооперація», був учасником переговорів про вступ Української кооперативної спілки до Міжнародного кооперативного альянсу.

На еміграції мешкав у Чехословаччині, деякий час працював в Українському соціологічному інституті в Празі. Член закордонного представництва УПСР, очолював групу Селянської спілки, делегат від УПСР на конгресі Соціалістичного трудового інтернаціоналу. 1930 повернувся на Волинь, працював журналістом у Луцьку. Згодом, не бажаючи співробітничати з польською владою, оселився в рідному селі, займався господарством. 17.01.1973 помер у місті Стрию.

Індикатори розвитку

Швидкість Інтернету
50 Mb/s
Автобусне сполучення
Залізнична станція

Від центральної садиби Велицької громади відстань до залізничної станції становить 18 км с.Голоби

18 км
Найближчий аеропорт

Львів

220 км
Пошта

Майже в кожному населеному пункті громади є відділення поштового звязку.

Лікарня
Медпункт

Велицька сільська рада –адміністративно-територіальна одиниця з центром у селі Велицьк Ковельського району Волинської області утворена шляхом об`єднання Велицької, Мельницької, Підрізької, Сільцівської сільських територіальних громад (сіл Велицьк, Кухарі, Мельниця, Кривлин, Мирин, Рудка-Миринська, Підріжжя, Кашівка, Сільце, Арсеновичі, Підліси, Угли).

Майже в кожному населеному пункті громади є фельдшерсько-акушерський пункт.

Пляж
Озеро