Вхід

Сатанівська територіальна громада ( 9 )

Про громаду

Загальні відомості

Основні данні
Країна:
Україна
Регіон:
Хмельницька область
Утворена:
13 серпня 2015
Тереторія та населення
Населення:
9724
Населені пункти
Смт:
1
Села:
10
Місцева рада
Голова ради:
Собков Альберт Іванович
Контактні дані
Адреса:
Хмельницька обл., Городоцький р-н, смт. Сатанів, вул. Бузкова, буд. 135 ж
Телефон:
03851-42296
Веб.сайт:
http://satanivska.gromada.org.ua/
Громада на карті
Файли під скачку

Селище міського типу Сатанів

Назва містечка, що так лякає багатьох людей, які чують її вперше, не обов'язково має своїм коренем слово "сатана". Існує дуже багато версій, які почали висуватися ще у 18 ст. Найбільш популярні з них:

•  від римського слова «Sat an non». Археологічні знахідки (багато давньоримських монет та інших речей) дають підстави стверджувати, що місто засноване ще римлянами. За легендою, римський легіон, часів імператора Траяна, під проводом центуріона Тонілія в 105 році нашої ери, проходив на північ від Дністра. На високому березі невідомої річки полководець звернувся до своїх легіонерів «Сат ау нон?» («зупинимось, чи підемо далі»). «Сат!» — одноголосно вигукнуло стомлене військо. З тієї пори виникло тут поселення, яке назвали Сатанів.

•  від молдавського "сат" (велике село). Молдаван (волохів) в давні часи тут проживало чимало. На запитання: " Куди йдеш?", відповідали: "У Сатанову", тобто у велике село.

• від санскритського "саті" (вічна істина). Навколо містечка з давніх давен було багато релігійних об'єктів і дохристиянських вірувань, і іудейських, що вважали себе осередком "вічної мудрості" ідо яких приходили за роз'ясненнями.

•  від готського "сау" (шелест, дзюрчання). Річка Збруч в цьому місці пливе тихо, спокійно дзюрчить, що і дало таку назву цьому краю прийдешніми готами при їх переселені;

• від латинського "сатус" (сіяти). Землеробство було головною галуззю господарства місцевих мешканців. Вони вирощували пшеницю, жито, просо. Місцеві землероби, “сіячі” за допомогою різних систем землеробства могли забезпечити не лише гарні врожаї, але і назву поселення.

Але точну відповідь тепер уже не дізнатися, а в письмових документах перша згадка про місто Сатанів припадає аж на 1404 рік, коли польський король Владислав II Ягайло дав Петру Шафранцю Сатанів з околицями та Зіньковом, зобов'язавши його за це виставляти на королівську службу загін озброєних людей для оборони прикордонних земель. Тобто коли Сатанів уперше згадується в документах, він уже був великим містом, центром навколишнього краю і про походження назви уже не йшлося. Вже у 1436 році місто отримало Магдебурзьке право.

Багато що зникло за сотні років існування міста (його кілька разів вщент руйнували турки і татари), але навіть попри це, Сатанів є одним з найбільших на Поділлі міст по кількості історичних пам'яток. 

   Свято-Троїцький монастир (XVI-XVIII cт.)

 

 Синагога (1514р.)

 

Індикатори розвитку

Швидкість Інтернету
1 Mb/s
Автобусне сполучення
Так
Залізнична станція
79 км
Найближчий аеропорт
220 км
Пошта
Так
Лікарня
Так
Медпункт
Так
АЗС
Так
Готелі
Так
Річка
Так
Рибалка
Так
Ліс
Так
Гриби
Так
Ягоди
Так
Банки
Так
Банкомати
Так
Ресторани
Так
Музеї, пам'ятки
Так
Над рівнем моря
295 м
Температура літом
18 C
Температура зимою
-5 C
Середня зарплата
3394 грн
Найближче місто
79 км
Релігії
2 конфесій