Вхід

Байковецька територіальна громада ( 21 )

Про громаду Інвестиційні проекти Продукти громади Новини громади

Загальні відомості

Основні данні
Країна:
Україна
Регіон:
Тернопільська область
Район:
Тернопільський
Утворена:
25 жовтня 2015
Тереторія та населення
Площа:
97,92 км2
Населення:
6028
Густота:
61,56 осіб/км2
Населені пункти
Села:
7
Місцева рада
Голова ради:
Кулик Анатолій Романович
Контактні дані
Адреса:
Тернопільська обл., Тернопільський р-н, с. Байківці, вул. Січових Стрільців, буд. 43
Телефон:
0352 296235, 0352 296224
Email:
bsr02@ukr.net
Веб.сайт:
http://www.bsr1653.gov.ua/
Громада на карті
Файли під скачку

Історична довідка села Байківці

Байківці- унікальний населений пункт на сонячному Поділлі, серед історично уславлених земель Східної Галичини. Відоме це поселення ще з 1648року. Старожили повідають, що назва села походить від прізвища одного з перших поміщиків, хоча найвірогідніше її походження з доби Козаччини – від прізвиська одного з козаків «Байка», який, заклавши прихований у ярах біля р. Гніздечної хутір, став засновником сучасних Байковець. Село Шляхтинці.  Розташоване на річці Гніздечна, на півночі району.  До березня 1991 р. носило назву Гніздичка Перша писемна згадка — 1463 р. як Шитнаківці. Згідно з актом поділу володінь між князями Збаразькими – Василієм, Семеном і Солтаном.

Назва походить, за переказами, від гори Шляхтин, що розташована поблизу населеного пункту. Лозова ще одне чудове село нашої громади. Назва села походить від місця розташування — у лозах, верболозах. Перша письмова згадка припадає на 1463 р., де описується поділ маєтності між збаразькими князями — Василієм, Семеном і Солтаном. Село Курники (раніше Курники Шляхтинецькі або Шляхоцькі) лежить 12 км на північний схід від Тернополя, над річкою Гніздечною. Воно розташоване серед горбів і улоговин. Село відоме з другої половини XVI ст. Але археологічні знахідки говорять про заселення даної території з давніх давен. Стегниківці – село розташоване на берегах р. Гніздечна (правий витік Гнізної, басейн Серету, сточище Дністра), за 14 км від м. Тернопіль і 2 км від найближчої залізничної станції Курники.

Поблизу села виявлено археологічні пам’ятки пізнього палеоліту, бронзи і давньоруської культури.
Село Дубівці розташоване на заході Подільської височини на невисоких горах - Товтровому кряжі, що в народі звуться Медобори, які піднімаються досить виразним пасмом над рівниною Тернопільського плато. Саме село Дубівці, яке простяглося із сходу на захід, розташоване в долині річки Гніздечна, на її правому березі, але переважна частина села розкинулася на погорбах по обидві сторони Верховини.

Презентація Байковецької об`єднаної територіальної громади

Байковецька територіальна громада Тернопільського району Тернопільської області (далі ОТГ) утворена рішенням шістдесят першої сесії шостого скликання № 821 від 21.08.2015 року. Байковецька сільська рада об`єдналася з територіальними громадами сіл Дубівці Дубовецької сільської ради, Стегниківці Стегниковецької сільської ради, Лозова, Курники Лозівської сільської ради, Шляхтинці, Гаї Гречинські Шляхтинецької сільської ради Тернопільського району в Байковецьку територіальну громаду з центром у селі Байківці Тернопільського району Тернопільської області.

Центр територіальної громади розташований на правому березі річки Гніздечна на відстані 5 км. від обласного центру — м. Тернопіль. Населенні пункти, що увійшли до складу ОТГ, заходяться на відстані від шести до вісімнадцяти кілометрів до центру громади. Головою ОТГ обрано Анатолія Романовича Кулика. 

Загальна кількість населення ОТГ, станом на 01.01.2016 року, становить 6028 (шість тисяч двадцять вісім) осіб. Окрім того понад тисяча осіб проживає без реєстрації. Демографічна ситуація, що склалась в ОТГ, характеризується сталою кількістю населення впродовж останніх 5-ти років. На фоні загальнодержавного та районного зменшення кількості жителів, в селах громади спостерігається невеликий щорічний приріст населення. Це пояснюється в першу чергу міграцією населення через вигідне розташування сіл, адже поруч обласний та районний центри - це робить села привабливим для постійного проживання.

Загальна площа ОТГ становить 97900000 м2 , що еквівалентно 9790га. Заасфальтованість сільських комунальних доріг на вулицях, де забудова домогосподарств – понад 40% складає – 63 км (з 125 км). У нічний час освітлюється близько 80 км доріг.

З часу створення ОТГ встановлено шість дитячих майданчиків, дві автобусних зупинки, відкрито Комунальну організацію «Дошкільний навчальний заклад дитячий садок «Пізнайко» с. Дубівці Байковецької сільської ради Тернопільського району Тернопільської області. Організовано вивезення сміття від помешкань жителів сіл Стегниківці та Дубівці. Проводиться організаційна робота щодо відкриття маршруту "Дубівці – Байківці", який не виходить за межі територіальної громади. Інший маршрут "Тернопіль – Байківці (Русанівка)" знаходиться на стадії впровадження.

У селах Байковецької сільської ради працюють наступні соціально-культурні, освітні та медичні заклади: два будинки культури; одна центральна сільська бібліотека; чотири сільські клуби; п’ять загальноосвітніх шкіл, з них одна школа – І-ІІІ ст., всі інші – І-ІІ ст., де навчається 340 дітей; чотири дошкільних навчальних заклади, де виховуються 112 дітей; одна амбулаторія загальної практики сімейної медицини; шість ФАПів; Центр соціальних служб для дітей, сім’ї та молоді; дванадцять храмів. На території ОТГ функціонує 14 торгівельних закладів,  4 заклади громадського харчування, 5 –  АЗС, Тернопільська дирекція Українського державного підприємства поштового зв’язку «Укрпошта», ДП «Тернопільський лісгосп», 5 – сільськогосподарських товариств.

Основні види господарської діяльності на території Байковецької сільської ради:

Надання послуг перукарнями та салонами краси;

Вантажний автомобільний транспорт;

Роздрібна торгівля пальним;

Роздрібна торгівля;

Оптова торгівля;

Надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого майна;

Технічне обслуговування та ремонт автотранспортних засобів;

Комплексне обслуговування об’єктів;

Виробництво будівельних матеріалів та конструкцій;

Діяльність ресторанів, надання послуг;

Стоматологічна практика;

Друкування іншої продукції;

Компютерне обслуговування;

Вирощування зернових культур (крім рису) бобових;

Інші види освіти;

Виробництво медичних і стоматологічних інструментів;

Виробництво фарб, лаків і подібної продукції;

Виробництво тари з пластмас;

Виробництво обладнання зв’язку;

Виробництво електричного та електронного устаткування.

На території Байковецької сільської ради господарську діяльність здійснюють : ТОВ «Наукове виробниче підприємство «ОРІОН», ТОВ «СЕ БОРДНЕТЦЕ-УКРАЇНА», ТОВ «ЕКС ІМП ТРАНС», ПП «Фабрика меблів «НОВА», ПП «СВІТ КЕРАМІКИ», ПАТ «НОВАГАЗ», ТОВ «ТЕР-РА», ПП «СПЕЦБУДТРАНС», ТОВ «НАУКОВО-ВИРОБНИЧЕ ПІДПРИЄМСТВО «СПЕКТР ЛТД», ТОВ «МОСТ-УКРАЇНА», ПП «ГАЛІТ», ТОВ «ТІМЕЛІ», ТОВ«ВК ЛАКОФАРБА», ТОВ «УКРНАФТА», ТОВ «ВВА», де зайнято 4650 (чотири тисячі шістсот п’ятдесят) осіб.

Бюджет Байковецької сільської ради на 2016 рік становить 39646100 (тридцять дев’ять мільйонів шістсот сорок шість тисяч сто) гривень 00 коп. Медична субвенція 3319100 (три мільйони триста дев’ятнадцять тисяч сто) гривень 00 коп. Субвенція на освіту 4607900 (чотири мільйони шістсот сім тисяч дев’ятсот) гривень. Реверсна субвенція становить 4584800 (чотири мільйони п’ятсот вісімдесят чотири тисячі вісімсот) гривень 00 коп.

Станом на початок 2016 року розроблено двадцять один проект, які подавалися на співфінансування в Державний фонд регіонального розвитку.  І ще чотири проекти, станом на сьогоднішній день, знаходяться на  етапі розробки. З них, два проекти, а саме: Капітальний ремонт вулиці Сонячна в с. Байківці Тернопільського району та Каптаж джерела в с. Байківці (масив Гаї Ходорівські) Тернопільського району Тернопільської області, кошторис яких складає 6520743 (шість мільйонів п’ятсот двадцять тисяч сімсот сорок три) гривні 00 коп., реалізовуються за кошти сільського бюджету.

Індикатори розвитку

Швидкість Інтернету
100 Mb/s
Автобусне сполучення
Так
Залізнична станція
6 км
Найближчий аеропорт
4 км
Пошта
Так
Медпункт
Так
АЗС
Так
Готелі
Так
Озеро
Так
Річка
Так
Рибалка
Так
Ліс
Так
Гриби
Так
Ягоди
Так
Кемпінги
Так
Ресторани
Так
Музеї, пам'ятки
Так
Кінні прогулянки
Так
Над рівнем моря
343 м
Температура літом
22 C
Температура зимою
-5 C
Середня зарплата
2367 грн
Найближче місто
5 км
Релігії
2 конфесій