Вхід

Новоукраїнська територіальна громада ( 10 )

Про громаду

Загальні відомості

Основні данні
Країна:
Україна
Регіон:
Кіровоградська область
Район:
Новоукраїнський
Тереторія та населення
Площа:
34,8
Населення:
20227
Густота:
581,23
Населені пункти
Міста:
1
Села:
11
Місцева рада
Голова ради:
Корінний Олександр Олександрович
Контактні дані
Адреса:
27100, Кіровоградська область, Новоукраїнський район, м. Новоукраїнка, вул. Воровського, 70
Телефон:
05251-21431, 05251-21233
Email:
sekretar@nu-rada.gov.ua
Веб.сайт:
http://nu-rada.gov.ua/
Файли під скачку

Новоукраїнка - серце громади

Новоукраї́нка — місто в Україні, центр Новоукраїнської міської територіальної громади і Новоукраїнського району Кіровоградської області. Засноване в 1770році, статус міста з 1938 року.

Місто Новоукраїнка розташоване на берегах річки Чорного Ташлику та її приток Грузької й Помічної. Населення міста становить 17945 осіб.

Земельні ресурси міста становлять 2060 га, з них 319 га — землі, зайняті промисловими підприємствами, 837 га — під забудовами. Місто Новоукраїнка має статус міста з 1832 року і згідно з адміністративно-територіальним устроєм України входить до складу Новоукраїнського району Кіровоградської області.

Відстань до обласного центру (м. Кропивницький) становить близько 70 км і проходить автошляхом E584. Загальна протяжність міських доріг — 155 км. Територію міста перетинає залізнична магістраль з одноіменною станцією.

Освіта

У місті функціонує 5 загальноосвітніх шкіл 1 гімназія, музична школа, профтехучилище та 3 дитячих дошкільних навчальних заклади, де виховується 580 дітей.

Житлово-комунальна сфера

Наданням комунальних послуг по місту займаються два житлово-комунальні підприємства, які обслуговують 1843 квартиронаймачі міста та комунальне підприємство «Водокомунгосп». Підприємства надають послуги по вивозу сміття, забезпечують місто водою, обслуговують каналізаційні мережі, виконують роботи з благоустрою території.

Транспорт та зв`язок

Новоукраїнка є найбільшим транспортним вузлом району, до якої сходяться 7 доріг з твердим покриттям та залізниця Харків—Одеса.

Через район проходить бетонна автотраса Кишинів-Кіровоград. Майже всі населенні пункти району зв`язані з районним центром дорогами з твердим покриттям або покращеними дорогами. Працівники Новоукраїнського райавтодору здійснюють догляд за 1246 км доріг, з них 486 км — з твердим покриттям.

Всі населені пункти району охоплені поштовим зв`язком. Населенню, підприємствам і організаціям надається понад 60 видів послуг.

У районі працює традиційна телефонна мережа, планується встановлення цифрової АТС на 4.5 тис. номерів. Територія району покрита мобільним зв`язком більшості загальноукраїнських операторів стільникового зв`язку.

Доступ до швидкісного інтернету надають провайдери: «Укртелеком», «Інтертелеком».

У районі розташована станція Адабаш, через яку проходить залізниця Київ—Одеса. На межі Новоукраїнського та Добровеличківського районів розташована вузлова станція Помічна.

Основний перевізник у районі — ВАТ АТП-13546, яке займається перевезенням пасажирів у місті й на приміських маршрутах, охоплюючи 9-ма кільцевими маршрутами території всіх сільрад.

З 17 березня 2009 року в Новоукраїнці працює ФМ-радіо, на частоті 104,8 FM.

ЗМІ

У Новоукраїнському районі є 3 засоби масової інформації: газета «Новоукраїнські новини» (комунальна), радіо 104,8 FM (комунальне), Інтернет-видання "Новоукраїнська правда"(приватне).

Культура

До державного реєстру на території Новоукраїнської міської ради входять 3 міські будинки культури, 2 бібліотеки та 3 музеї.

У клубних закладах працює 24 колективи художньої самодіяльності, серед яких 3 — аматорські.

Індикатори розвитку

Швидкість Інтернету
100 Mb/s
Автобусне сполучення
Так
Найближчий аеропорт
200 км
Пошта
Так
Лікарня
Так
Медпункт
Так
АЗС
Так
Хостели
Так
Садиби
Так
Готелі
Так
Річка
Так
Рибалка
Так
Ліс
Так
Гриби
Так
Ягоди
Так
Кемпінги
Так
Банки
Так
Банкомати
Так
Ресторани
Так
Паркінг
Так
Оренда авто
Так
Служби таксі
Так
Музеї, пам'ятки
Так
Пішохідні маршрути
Так
Веломаршрути
Так
Над рівнем моря
139 м
Температура літом
21 C
Температура зимою
5 C
Середня зарплата
4351 грн
Релігії
3 конфесій