Вхід

Мереф’янська територіальна громада ( 15 )

Про громаду

Загальні відомості

Основні данні
Країна:
Україна
Регіон:
Харківська область
Район:
Харківський район
Утворена:
до 25 березня 2016
Тереторія та населення
Населені пункти
Міста:
1
Смт:
2
Села:
4
Місцева рада
Голова ради:
Сітов Веніамін Іванович
Телефон:
(057) 748-73-34
Секретар ради:
Дядченко Тетяна Петрівна
Телефон:
(057) 748-47-45
Контактні дані
Адреса:
62472, вул. Дніпропетровська, 213, м. Мерефа, Харківський район, Харківська область, Україна
Телефон:
(057) 748-73-34, (057) 748-46-45
Email:
merefa-gor@ukr.net
Веб.сайт:
http://merefa.org/
Громада на карті
Файли під скачку

Наше місто

Поселення, яке передувало виникненню Мерефи, було засноване 1595 року. Протягом XVII та першої половини XVIII ст. поселення було опорним пунктом оборони від татарських набігів. В кінці XVII, на початку XVIII століть в Мерефі була побудована земляна фортеця. 1668 року Іван Сірко заснував біля Мерефи хутір, який потім відійшов в якості спадщини його доньці. Вона вийшла заміж заІвана Артемова, хутір отримав назву Артемовки, який став в 1928 року складовою частиною міста.

До 1765 року Мерефа – сотенне містечко Харківського полку (місцевими сотниками у XVIII столітті були представники козацького роду Щербин). Містечко мало власну символіку: сотенний прапор (з зображенням Святого Апостола Петра) і сотенну печатку (з зображенням серця, увінчаного хрестом і пробитого навхрест шаблею та стрілою).

З 1765 року в Мерефі розташовувалося комісарське управління. У 1780 році Мерефа отримує статус слободи. Мерефа в той час була третім за кількістю населення населеним пунктом Харківського повіту, поступаючись лише військовій слободі Дергачі з населенням 2387 чоловік та казеному селищу Липці з населенням 1628 чоловік.

Після реформ які відбулися у 60-х роках XIX ст. починається швидкий розвиток промисловості, в тому числі й в Мерефі. У 1867 році через Мерефу прокладена залізниця, яка зв’язала центральні області Росії з Півднем. Це також сприяло прискоренню розвитку промисловості в Мерефі. В кінці XIX ст. в Мерефі засновано два крупних підприємства: склозавод та Артемовський спиртзавод.

За даними на 1864 рік у казеній слободі, центрі Мереф’янської волості Харківського повіту мешкало 3997 осіб (1962 чоловічої статі та 2035 — жіночої), налічувалось 645 дворових господарств, існували 2 православні церкви, відбувалось 4 щорічних ярмарки та базари[2].

Станом на 1914 рік кількість мешканців зросла до 7950 осіб[3].

У XIX столітті в місті було два великих підприємства і 12 тис. населення, реальне училище, земська лікарня. До 1917 року скляний завод був придбаний Мівінгіфським акціонерним товариством. Після революції та громадянської війни в місті встановлюється радянська влада. За період індустріалізації СРСР в Мерефі будувалися нові підприємства та реконструювалися існуючі. У жовоєнний час було зведено кілька шкіл, лікарня, клуби, дитячі садки.

1928 року Мерефа отримала статус міста.

У жовтні 1941 року Мерефу окупували гітлерівські війська. У травні 1942 року в околицях Мерефи тривали важкі бої, що відомі в історії під назвою Харківська операція 1942 (операція «Фредерікус»). Внаслідок прорахунків командування тоді потрапили в оточення й загинули десятки тисяч солдат і офіцерів Червоної армії.

Місто переходило з рук у руки декілька разів, остаточно Мерефу звільнили від гітлерівців 5 вересня 1943 року.

Склад громади

міста ОТГ

Мерефа

смт ОТГ

Утківка

села ОТГ

Верхня Озеряна

Кринички

Лелюки

Нижня Озеряна

селищаОТГ

Селекційне

 

Голова Мереф’янської територіальної громади

Прийомні дні: понеділок, четвер (прийом здійснюється за попереднім записом)

тел.: (057) 748-73-34 

Народився 30 червня 1966 р. в г.Канаш (Росія). З 1984 живе в Україні.

Освіта: вища – у 1989 р. закінчив Харківський державний інститут фізкультури, має звання майстра спорту СРСР. У 2007 р. закінчив Харківський національний автодорожній університет (спеціальність – організація транспортних перевезень).

З 1990 р. – начальник дільниці комп’ютерних класів ІНВК “Інвалідний колектив № 2″.

З 1997 р. – приватний підприємець. Заснував ПП “Мерефянське АТП”.

З 2009 р. – віце-президент Харківської обласної асоціації перевізників. Заступник голови регіональної галузевої ради підприємців з питань торгівлі та діяльності регіону.

На місцевих виборах 2010 р. обраний Мерефянським міським головою.

Звання, нагороди: Нагороджений дипломом “Людина року 2009 м.Мерефа”. Почесний автотранспортник України. Нагороджений почесним знаком Міністерства транспорту та зв’язку України “Почесний працівник транспорту України”.

Сімейний стан: Одружений, двоє дітей.

Розумні міста/Smart city

Шановні мереф’яни!

Мереф’янська міська рада бере участь у проекті «Розумні міста/Smart city», який фінансує ЄС/ПРООН. Для сталого економічного розвитку міста, підвищення якості життя його мешканців та оперативного вирішення проблем, які виникають у громаді, необхідно ефективно використовувати сучасні інструменти управління. Якщо у Вас є бачення, як за допомогою цього проекту покращити наше місто, тоді ми запрошуємо Вас до обговорення. Координатор проекту від міської ради – заступник міського голови Микиша Дмитро Сергійович; контактний телефон – 748-73-34; дні прийому – понеділок та четвер.

Індикатори розвитку

Швидкість Інтернету
100 Mb/s
Автобусне сполучення
Так
Залізнична станція

станція Міст

1 км
Найближчий аеропорт

Аеропорт міста Харків

23 км
Пошта
Так
Лікарня
Так
Медпункт
Так
АЗС
Так
Хостели
Так
Пляж
Так
Озеро
Так
Річка
Так
Рибалка
Так
Ліс
Так
Гриби
Так
Банки
Так
Банкомати
Так
Ресторани
Так
Служби таксі
Так
Музеї, пам'ятки
Так
Температура літом
22 C
Температура зимою
7 C
Середня зарплата
2500 грн
Найближче місто

місто Харків

30 км
Релігії
6 конфесій